Najpierw musisz określić poziom trudności. Dobierasz atrybuty członkostwa w PiS. Im wyższy jest twój współczynnik PiS-owskiej prominentności, tym łatwiej będzie ci osiągnąć cel. Jeśli jesteś początkującym graczem, zalecamy grę na najniższym poziomie trudności. A więc: prezesa poznałeś w 1990 r. podczas jednego ze spotkań organizacyjnych Porozumienia Centrum. Podjąłeś się organizowania struktur w swoim regionie. Aktywnie działałeś w PC aż do końca lat 90. mimo jego notorycznych klęsk. W 2001 r. byłeś członkiem założycielem PiS i własnym majątkiem poręczyłeś partyjny kredyt na kampanię wyborczą. Masz w życiorysie epizod współpracy z Lechem Kaczyńskim w NIK albo w Urzędzie m.st. Warszawy. Bliższy był ci jednak zawsze Jarosław. Aktualnie należysz do tzw. zakonu PC w PiS. Jesteś posłem (ew. eurodeputowanym), członkiem Komitetu Politycznego (13-osobowego grona najbliższych zaufanych prezesa) oraz naturalnie Rady Politycznej PiS (szerokiego, ponad trzystuosobowego ciała, formalnie będącego „najwyższą władzą uchwałodawczą" w partii).
Na najwyższym poziomie trudności gracz wciela się w regionalnego aktywistę, który do tej pory robił w Radzie Politycznej za klaskacza, partyjne osobistości zna z telewizji, za to podobała mu się kampania prezydencka Jarosława Kaczyńskiego. Powodowany idealizmem bądź pragmatyzmem (w zależności od wybranej opcji), podejmuje się roli obalenia przywódcy PiS.
Uwaga! Producent gry informuje, że choć istnieje teoretyczna możliwość pozytywnego zakończenia gry na tym poziomie trudności, w praktyce brak przesłanek dających jakiekolwiek nadzieje. W trosce o zdrowie psychiczne użytkownika gry wybór tego wariantu nie jest zalecany.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.