8 grudnia 2016 roku Prokuratura Krajowa poinformowała, że „istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie przeprowadzanych w ostatnich dniach ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku, w grobie jednej z ekshumowanych osób znalazło się ciało innej ofiary katastrofy”. „Okoliczność ta zostanie rozstrzygnięta ostatecznie wynikami badań genetycznych. Zostali o tym poinformowani członkowie rodzin ofiar” - dodano.
Przypomnijmy, portal wPolityce.pl jako pierwszy nieoficjalnie podał, że w grobie Piotra Nurowskiego, w roku 2010 przewodniczącego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, spoczywało ciało innej osoby.
Czytaj też:
Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Mariusz Handzlik pochowany w grobie Piotra Nurowskiego?
Polska Agencja Prasowa poinformowała na Twitterze, że wstępne badania wskazują, iż z grobu ministra Mariusza Handzlika ekshumowano prawdopodobnie ciało byłego prezesa PKOl Piotra Nurowskiego.
Blisko 20 krewnych ofiar apeluje o wstrzymanie ekshumacji
Na mocy decyzji Prokuratury Krajowej mają zostać przeprowadzone ekshumacje ciał wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, które nie zostały spopielone. Nie wszystkie rodziny ofiar zgadzają się z decyzją śledczych, w związku z tym przedstawiciele rodzin skierowali list do polskich władz w tym min. prezydenta Andrzeja Dudy, Kościoła i „wszystkich ludzi dobrej woli”, w którym wyrażają swój sprzeciw. Są to krewni kilkunastu ofiar katastrofy m.in Grzegorza Dolniaka, Artura Francuza, Jarosława Florczaka, Pawła Krajewskiego, Andrzeja Kremera, Barbary Maciejczyk, ks. Adama Pilcha, Katarzyny Piskorskiej, Agnieszki Pogródki-Węcławek, Arkadiusza Rybickiego, Andrzeja Sariusz-Skąpskiego, Leszka Solskiego, Jolanty Szymanek-Deresz oraz Wiesława Wody.