„W zmieniającym się układzie sił Berlin potrzebuje w Europie sojuszników. Dlatego wizyta kanclerz Merkel w Warszawie jest szansą na wzmocnienie pozycji Polski” – pisze Anna Gwozdowska. W najnowszym numerze „Wprost”, w kontekście wizyty Angeli Merkel, rozmowy z niemieckim politologiem Kai-Olafem Langiem i dr Gerhardem Gnauckiem, dziennikarzem i historykiem, specjalistą od Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.
Ponadto w numerze:
- Mark Zuckerberg ma domieszkę polskiej krwi. Dziennikarzom „Wprost” Szymonowi Krawcowi i Grzegorzowi Sadowskiemu udało się dotrzeć do dokumentów, które potwierdzają, że kilku członków jego rodziny pochodziło z dawnych terenów Rzeczypospolitej.
- – Dzisiaj więcej wskazuje na to, że Donald Tusk zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej na drugą kadencję. Jeśli wróci, czeka nas twardy bój – mówi w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
- Jan Śpiewak na łamach "Wprost" opisuje "nową odsłonę afery warszawskiej". Złodziejska reprywatyzacja dotyczy nie tylko stolicy, ale też Krakowa i Łodzi.
- Wywiad z Radomirem Szumełdą, wiceprzewodniczącym Komitetu Obrony Demokracji, wybranym niedawno na szefa pomorskiego KOD. – Jak Mateusz Kijowski wygra,będzie po KOD – twierdzi Szumełda.
- "Postkomuniści wykorzystywali Lecha Wałęsę do uszlachetniania własnych życiorysów, ludzie Solidarności – do osobistych karier" – piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.
- Waldemar Szwiec, prokurator IPN, opowiada w rozmowie z Jakubem Mielnikiem, jak wyglądają śledztwa wobec nazistowskich zbrodniarzy.
- Jakie są poglądy polityczne polskich aktorów? O politycznych podziałach w środowisku pisze Marcin Cichoński.
- Kolejna odsłona walki ze smogiem. Przemawiają z ambony, uświadamiają rodziców, prowadzą zbiórki pieniędzy, a nawet tworzą narzędzia pomiarowe – Polacy zaczynają tworzyć „smogową samoobronę”.
- „Prawo i Sprawiedliwość nie daje odetchnąć opozycji. Wrzuca do debaty publicznej coraz to nowe projekty, które absorbują uwagę, a partie opozycyjne skazują na pogoń za wydarzeniami” – pisze Eliza Olczyk.
- „Strategia Obamy wobec Rosji została pogrzebana pod gruzami syryjskiego Aleppo. Przyszłość dyplomatycznej strategii Trumpa rozstrzyga się właśnie na Ukrainie” – Jakub Mielnik opisuje, jak Rosjanie wykorzystali zamieszanie w USA.
Te oraz wiele innych materiałów w najnowszym numerze „Wprost”, który w niedzielę 5 lutego od godziny 20.00 będzie dostępny w formie e-wydania na e.wprost.pl, a w poniedziałek pojawi się w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.