– Nie muszę być liderem Nowoczesnej – stwierdził w nowym „Wprost” Ryszard Petru, który po raz pierwszy opowiedział o związku z Joanną Schmidt, spadku jego partii w sondażach i konflikcie z Platformą Obywatelską.
– Wyborców poruszyła historia moja i Joanny. Ale nie ma co rozgrywać tego PR-owo – powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej w rozmowie z Elizą Olczyk i Joanną Miziołek.
Ponadto w nowym numerze tygodnika „Wprost”:
-
Helena Kowalik pisze o życiu w rękach ministra. – Sprawiedliwość w wymierzaniu kary to nie jest widzimisię z ulicy – mówią sędziowie SN. Minister Ziobro na drugiej szali kładzie społeczne poczucie sprawiedliwości.
-
Artur Grabek wraca do sprawy pobicia w Gdańsku. Gimnazjalistka kilka dni wcześniej zgłaszała szkolnemu pedagogowi, że czuje się zagrożona. Odeszła z kwitkiem.
-
Macierewicza kłopot główny. Kompromitacja Wacława Berczyńskiego uderza w wiarygodność smoleńskiej podkomisji. I w pozycję Antoniego Macierewicza. Tekst Anny Gielewskiej.
-
Nie pomagamy sobie w budowaniu pozytywnego przekazu o Polsce. Wielu ludzi wypowiada się publicznie, nie bardzo zastanawiając się, jak to zostanie w świecie odebrane – mówi Anna Maria Anders w rozmowie z Jakubem Mielnikiem.
-
Niektórzy widzą w aborcji zabijanie, inni prawo do własnego ciała. A aborcja w Polsce to przede wszystkim strach i samotność kobiet – pisze Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
-
Karol Wasilewski w swoim tekście alarmuje, że bez inwestycji polskie kopalnie się nie obronią. Niezależnie od tego, jakich sztuczek finansowych dokona rząd.
-
– Rosja jest dziś bardzo słaba, to właściwy moment, żeby przygotować się na gorszy scenariusz. Niestety na Starym Kontynencie tylko kraje Europy Wschodniej chcą się jeszcze bronić – mówi George Friedman w rozmowie z Anną Gwozdowską.
Najnowszy „Wprost” poleca redaktor naczelny Jacek Pochłopień: