– Paliłem zioło i się zaciągałem – mówi w nowym „Wprost” Rafał Trzaskowski. – Jeśli zostanę prezydentem, udzielę patronatu Paradzie Równości i w niej pójdę. Miejsce opozycji jest przy wszystkich mniejszościach – deklaruje kandydat PO na prezydenta Warszawy w rozmowie z Olgą Wasilewską i Marcinem Dzierżanowskim.
Z kolei Patryk Jaki na łamach „Wprost” twierdzi, że Rafał Trzaskowski legitymizuje wszystkie świństwa ratusza. W rozmowie z Joanną Miziołek wiceminister przyznał też, że Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem.
We „Wprost” także o tym, że coraz częściej dorośli Polacy dostrzegają swoje braki w edukacji seksualnej. – Dąży się do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, a z drugiej strony nie dba się o edukowanie seksualne. Zaczęłam porównywać sytuację w Polsce z tym, co dzieje się na Zachodzie – mówi w rozmowie z „Wprost” Anja Rubik i opowiada o akcji #sexedpl. Cały wywiad – w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.
Ponadto w numerze:
-
Anna Gielewska pisze o wszystkich wojnach Macierewicza. Minister obrony walczy o pozostanie w rządzie w swoim stylu. Otwierając kolejne fronty.
-
Pod auspicjami Jarosława Gowina pojawiła się nowa formacja Porozumienie. Jej twórca chciał pokazać niezależność, ale nawet nazwa ugrupowania powstała podobno w konsultacji z prezesem PiS. Tekst Elizy Olczyk.
-
Kraj znikających dzieci. Co roku kilkadziesięcioro dzieci traci życie z rąk swoich opiekunów. Tych śmierci mogłoby być mniej. Tekst Katarzyny Skrzydłowskiej-Kalukin
-
Wywiad z Filipem Chajzerem. – Ciekawość świata mam w DNA – mówi w rozmowie z Magdaleną Łyczko.
-
Firmy wzięły się do wielkiego odchudzania swoich produktów. Szkoda, że przy okazji odchudzają portfele swoich klientów. O wielkim gubieniu gramów pisze Szymon Krawiec.
-
Na twój etat przyjdzie komputer. Przez najbliższe niespełna 10 lat komputery tak się rozwiną, że będą zdolne do zastąpienia w pracy ponad połowy Polaków – przekonuje w swoim tekście Artur Grabek.
-
Berlusconi: Reaktywacja. Pogłoski o politycznej śmierci byłego premiera Włoch okazały się przesadzone. 81-letni skandalista nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Tekst Jakuba Mielnika.
-
W co się bawić? Głupkowate zabawki, reklamowe gadżety, sztampowe filmy wirują w jednym tyglu, w którym trwa proces produkcji mamony. Czyli wychowywania nowych konsumentów – pisze Bartosz Czartoryski.
A w cyklu #35latWprost wspomnienie o tym, że w 1993 r. „Wprost” wystartował z rankingiem szkół wyższych, patrzył na ręce postkomunistom i wzywał do pojednania polsko-żydowskiego. „Wprost” rozmawiał z wybitnymi polskimi intelektualistami na fundamentalne tematy. Po latach te wypowiedzi nie straciły aktualności, bo mądrzy ludzie mądrze mówili. W nowym „Wprost” – fragmenty rozmów m.in. z prof. Leszkiem Kołakowskim i Czesławem Miłoszem.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.