„Wszystko zaczęło się w lipcu, kiedy Antoni Macierewicz zaczął regularnie odwiedzać Jarosława Kaczyńskiego w jego domu na Żoliborzu. Później były słynne, zorganizowane przez środowisko „Gazety Polskiej” 70. urodziny byłego szefa MON. – Antoni jeszcze bardzo wiele dla Polski zdziała – zapowiedział prezes PiS. Widać było, że wzajemne relacje obu polityków, między którymi jeszcze do niedawna nie było chemii, wyraźnie się poprawiły” – piszą Artur Grabek i Joanna Miziołek. Jak ustalił „Wprost”, powodem częstych kontaktów Macierewicza i Kaczyńskiego jest specjalne zadanie, jakie otrzymał od prezesa były minister obrony.
Ponadto w najnowszym „Wprost”:
-
Ordynacja, czyli nowa gra prezydenta – Najpóźniej w piątek Andrzej Duda zdecyduje, czy podpisać nową ordynację do Parlamentu Europejskiego, dającą przewagę dużym partiom. Prezydent nie kryje, że skłania się ku wetu.
-
Upadek Ryszarda Petru – Założyciel Nowoczesnej dostał od Roberta Biedronia czarną polewkę.
- Celofanowa prezydentura - Eliza Olczyk rozmawia z politologiem, dr. Markiem Migalskim.
- Malowana psycholog – Sabina Zalewska, kandydatka PiS na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, przedstawiana jest jako psycholog, choć nim nie jest. Jej kariera naukowa kryje też kilka innych ciekawostek.
-
Kaczyński uległ czarowi Morawieckiego. Prawdopodobieństwo, że kiedyś zechce mu przekazać partię, wydaje się duże – mówi Jan Rokita, były polityk.
-
Modo polo – Zawsze mówiono, że Polacy mają zły gust i ubierają się kiczowato. Tak się jednak złożyło, że chwilowo podążają za najnowszymi trendami.
- Jak się ubierają politycy – Polityk, zanim wejdzie na świecznik, musi popracować nad własnym wizerunkiem.
-
Stylizacje polskich polityków ocenia Tomasz Jacyków.
-
Bunt komorników – Wściekli na ministra Ziobrę, który zamyka ich zawód. Rozgoryczeni zachowaniem starych kolegów po fachu, którzy tępią nową konkurencję. Młodzi komornicy chcą odchodzić z zawodu.
-
Apartheid wraca w RPA – Podszyty nacjonalizmem populizm działa również w Afryce. Rząd Południowej Afryki chce wywłaszczyć z ziemi białych obywateli. Wielcy posiadacze są bezpieczni, pod warunkiem że są czarni.
-
Uziemione asy – Wojenne wyczyny polskich lotników w Wielkiej Brytanii obrosły legendą, którą chętnie karmi się popkultura. Ich powojenne losy to często materiał na dramat.
- Bitwa o widza – „Czekaliśmy na zrealizowany za granicą gwiazdorski film wojenny o heroicznych czynach Polaków. I się poniekąd doczekaliśmy. Choć to obraz bardziej potrzebny Anglikom niż nam” – Dawid Muszyński recenzuje film „303. Bitwa o Anglię”.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.