W artykule Mariusz Błaszczak zaznacza, że Stany Zjednoczone powinny przyjąć zaproszenie Polski do rozmieszczenia w naszym kraju żołnierzy amerykańskich oraz wybudowania wspólnej bazy wojskowej. Szef MON deklaruje też gotowość Polski do współfinansowania tego przedsięwzięcia. „Stała obecność wojsk USA w Polsce miałaby być skutecznym czynnikiem odstraszającym przed rosyjskim najazdem” – zaznacza Błaszczak.
Do sprawy odniosło się Ministerstwo Obrony Narodowej, zapytane o sprawę przez dziennikarzy portalu Onet.pl. „»The Washington Times« jest jedną z czołowych gazet konserwatywnych, czytanych przez przedstawicieli amerykańskiej administracji. Gazeta ze szczególną uwagą odnosi się do kwestii geopolityki, w tym bezpieczeństwa międzynarodowego” – czytamy. Dodano, że dziennik wykazuje „duże zainteresowanie Polską i jej sprawami wewnętrznymi”. „Mamy świadomość zróżnicowanych poglądów, prezentowanych na łamach gazety. Tym bardziej zależy nam na możliwości zaprezentowania polskiego stanowiska w tak poczytnej gazecie” – podano.
Z kolei MSZ utrzymuje, że nie zdawał sobie sprawy z opublikowanego materiału. – Rząd Rzeczpospolitej Polskiej działa wspólnie. Nie istnieje obowiązek konsultowania tekstów – powiedział w rozmowie z Onetem dyrektor biura prasowego MSZ Artur Lompart.
Kościół Zjednoczeniowy
Kościół Zjednoczeniowy założony został w 1954 roku w Seulu przez Sun Myung Moona. Prowadzi działalność w ponad 140 krajach na świecie. Kościół utrzymuje, że liczy około 3 milionów wyznawców (w Polsce w 1992 roku 261 osób). Głównym celem Kościoła Zjednoczeniowego jest zbudowanie Królestwa Bożego na Ziemi. Sun Myung Moon jest według swoich wyznawców oczekiwanym Mesjaszem, który zjednoczy ludzkość i połączy Zachód ze Wschodem, religię z nauką i duchowość z materią. Sun Myung Moon uważany jest za postać kontrowersyjną. Często podawał się on za wybrańca Jezusa, choć wielokrotnie zarzucano mu cudzołóstwo, defraudacje i pornografię.
Czytaj też:
W lubelskim szpitalu wykryto śmiercionośną bakterię. Jest odporna na antybiotyki