Prezes PiS po porządkach w rządzie zamierza poukładać sobie na nowo partię. To może nie spodobać się wspierającej Zbigniewa Ziobro Beacie Szydło. Ale Jarosław Kaczyński jest przekonania, że nie wolno mu popełnić błędu Donalda Tuska, który zostawił partię bez lidera –pisze Joanna Miziołek.
Co jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Duda dzieli się władzą”. Niespodziewanie wzrosło znaczenie Prezydenta, a u jego boku swoją siłę pokazuje Pierwsza Dama. Więcej w tekście Marcina Dobskiego i Dariusza Grzędzińskiego.
„To koniec Ziobry”. – Zbigniew Ziobro chciał wystrzelić Mateusza Morawieckiego w kosmos – ocenia w rozmowie z Joanną Miziołek wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z klubu Koalicja Polska-PSL.
„Beger comeback”. Koalicja Zjednoczonej Prawicy chwieje się w posadach, a w tle - jak przed laty - ponownie jest Renata Beger – pisze Dariusz Grzędziński.
„Król norek wchodzi do polityki”. Czy tzw. piątka dla zwierząt stworzy nową siłę polityczną? Według nieoficjalnych informacji Marcina Dobskiego i Dariusza Grzędzińskiego hodowcy zwierząt futerkowych chcą wejść do polityki.
„Państwo nie może zawodzić”. - Epidemia pokazała, że w wielu miejscach państwa mamy atrapę z dykty - mówi w wywiadzie z Łukaszem Rogojszem poseł Lewicy Adrian Zandberg.
„Jak się rozwieść i nie zwariować”. Rozwód to trudny proces dla wszystkich jego uczestników, bo zawiedzione uczucia, krzywda dzieci, podział majątku – jak go przetrwać radzi w rozmowie z Pauliną Sochą – Jakubowską Joanna Hetman - Krajewska, adwokat.
„Mój mąż nie jest kanapowcem”. Jaki prywatnie jest przewodniczący PO? Czy silna kobieta u boku męża-polityka pomaga czy raczej mu szkodzi? Agnieszka Niesłuchowska – Szczepańska rozmawia z żoną przewodniczącego PO, Katarzyną Kuczyńską - Budką.
„Łupienie na saksach”. Dziś Polacy pracujący za granicą korzystają z dobrodziejstwa zawartych przez Polskę umów o unikaniu podwójnego opodatkowania i za swoją pracę nie płacą już podatku w Polsce. Zmiana przepisów proponowana przez Ministerstwo Finansów skomplikuje ich sytuację – pisze Paweł Bednarz
„Grozi nam kryzys”. Profesor Stanisław Gomułka wskazuje, że kolejne lata mogą być równie trudne dla polskiego budżetu i rząd już dziś powinien myśleć o tym, jak uniknąć turbulencji i jak zapobiec wzrostowi zadłużania się Polski. Więcej w wywiadzie Pawła Bednarza.
„Czy w ogóle warto upadać?”Poradnik przedsiębiorcy według Krzysztofa Oppenheima.
„7 grzechów Leszka Cz”.. W tym roku po raz pierwszy od 26 lat nie pojawił się na liście 100 najbogatszych Polaków „Wprost”. Lista powodów, dlaczego tak się stało, jest długa - pisze Szymon Krawiec.
„Buraczki raz”. Produkty uboczne powstające w procesie wysładzania cukru. już niebawem mogą służyć do produkcji m.in. biodegradowalnych naczyń. O innowacyjnym pomyśle Polki pisze Paulina Socha – Jakubowska.
„Świat na minie koronawirusa”. Kto z pandemii koronawirusa wyjdzie wzmocniony, a kto na niej straci pisze Agaton Koziński.
„Władymira Putina sny o potędze”. Od superbroni, których nie ma nikt na świecie, po aneksję planety. Absurdalne marzenia Putina przedstawia Jakub Mielnik.
„Szczepionka nie musi oznaczać końca epidemii”. - Gdyby była wspólna polityka wszystkich krajów, szybko udałoby się ograniczyć epidemię -mówi w rozmowie z Katarzyną Pinkosz wirusolog, prof. Włodzimierz Gut.
„Genetyczna wyższość kobiet”. Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni – kluczową rolę odgrywa DNA. Pisze o tym Sharon Moalem.
„Polska choroba”. Polacy chorują na Polskę, a pisarze od dawna się temu przyglądają. Najnowsze przykłady to dwie książki, które ukazały się niemal równocześnie: powieść Romana Wysogląda „Chorzy na Polskę” i „Dziennik hipopotama” Krzysztofa Vargi. Recenzje od Leszka Bugajskiego.
Michał Witkowski o matce Sylvestra Stallone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.