Po tym, jak głośno było o Kraśniku w kontekście uchwały anty-LGBT, miasto już nie miało łatwo u internautów. Ostatnio jednak okazało się, że tamtejszych polityków stać na o wiele bardziej kuriozalne posunięcia. Radni z Kraśnika poparli bowiem petycję, której autorzy zaapelowali, by zadbali o ochronę mieszkańców przed „coraz większą ekspozycją na sztuczne pole elektromagnetyczne”. Petycję wystosowano w imieniu członków Koalicji Polska Wolna od 5G Komisja Sterująca 23 marca tego roku, ale radni zajęli się nią dopiero we wrześniu.
W petycji napisano m.in.:
Wnosimy o to, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec: wielokrotnego zwiększenia od 1.1.2020 r. dopuszczalnego poziomu ekspozycji mieszkańców na pole elektromagnetyczne z zakresu mikrofalowego; wprowadzenia standardu 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców.
Kraśnik „strefą wolną” od 5G i Wi-Fi?
Na tym nie koniec, bo autorzy petycji nie ograniczyli się jedynie do apelu o walkę z 5G, ale też... z Wi-Fi. W dalszej części dokumentu domagali się bowiem, by w uchwale Rada Miasta Kraśnik:
Zdemontowano istniejące sieci Wi-Fi w szkołach tam, gdzie one istnieją, i wykonano nowe instalacje sieci komputerowych w oparciu wyłącznie o połączenia kablowe eternetowe bądź światłowodowe. Nakazano przełączanie na lekcjach telefonów komórkowych w tryb samolotowy oraz zakazano ich używania na przerwach poza celami związanymi z informowaniem rodziców lub w celach alarmowych.
22 września Rada Miasta Kraśnik zagłosowała w sprawie tej nietypowej petycji i... uchwała przeszła. Głosów „za” było 9, „przeciw” – 6, a wstrzymujących się – 3. Jednocześnie przyjęcie takiej petycji nie jest wiążące i jest jakoby „przyjęciem do wiadomości” podnoszonych przez autorów problemów.
Kraśnik a LGBT
O Kraśniku – za sprawą 5G i Wi-Fi – stało się więc po raz drugi w ostatnim czasie głośno. W trakcie tego samego posiedzenia Rady Miejskiej radni zdecydowali, że nie uchylą ustawy o „powstrzymaniu ideologii LGBT” (funkcjonuje na nie określenie: strefy wolne od LGBT). Tym samym sprawili, że miasto może zostać pozbawione 10 mln euro, ponieważ szefowa MSZ Norwegii zapowiedziała, że gminy przyjmujące podobne deklaracje będą pozbawione funduszy norweskich.
Galeria:Kraśnik wolny od 5G, LGBT i Wi-Fi. Memy