Koronawirus nie jest sam 300 osób każdego dnia umiera w Polsce z powodu raka, ale takich danych codziennie nie podaje ministerstwo. Mamy zapaść w profilaktyce nowotworów, pacjentom nadal trudno dostać się do lekarza. Za dwa lata zobaczymy skutki epidemii strachu, od początku towarzyszącej epidemii COVID-19. – pisze Katarzyna Pinkosz.
Co jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Nieprawidłowości w Konfederacji” Konfederacja przyjmowała korzyści majątkowe o charakterze niepieniężnym, które przekroczyły dopuszczalny 1 proc. przychodu jej komitetu wyborczego. Choć sprawa budzi wątpliwości, PKW się nią... nie zajęła. Więcej w tekście Marcina Dobskiego.
„Jest wyjście ze ślepego zaułka wojny z LGBT”. Jakub Mielnik twierdzi, że obóz rządzący mógłby zdjąć z Polski odium ksenofobicznego zaścianka, dręczącego mniejszości seksualne. Wystarczyłoby zalegalizowanie związków partnerskich.
„Stara gwardia PO w opałach”. W Platformie Obywatelsko wrze – pisze Joanna Miziołek. PiS chce się dobrać do starszych liderów, młodzi szukają nowej formuły, a nawet dopuszczają zmianę nazwy partii.
„Bronisław Komorowski: jeszcze nie czas na sanatorium”. Były prezydent Bronisław Komorowski z daleka przygląda się polityce. W rozmowie Agnieszką Niesłuchowską - Szczepańską tłumaczy, co Jarosław Kaczyński będzie robił w rządzie.
„Trudna jesień”. O tym, jak bardzo ministerstwo zdrowia nie przygotowało nas na jesienne uderzenie korona wirusa – mówi w wywiadzie z Joanną Miziołek Andrzej Sośnierz, polityk Porozumienia i były szef NFZ.
„Wojna trwa”. – Ludzie nie są świadomi, że rak jest groźniejszy od koronawirusa – mówi w rozmowie z Pauliną Sochą – Jakubowską dziennikarka Joanna Górska, która walczy z rakiem. W czasie choroby ważne jest wsparcie ukochanej osoby.
„Dieta a’ la Wałęsa. Studium porażki”. Ostatni tydzień września był dla fanów Lecha Wałęsy jak odważne reality show w kilkudziesięciu odcinkach. Bez happy endu. O odchudzających wczasach byłego prezydenta pisze Dariusz Grzędziński.
„Nie wszyscy zapłacili”. Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego w 2018 r. wartość sztucznie wytransferowanych z Polski zysków firm to 17 mld zł. Z czego to wynika? Na pytanie odpowiada Paweł Bednarz.
„Zimą ogrzewanie nie powinno być droższe”. Po podwyżkach z przełomu ubiegłego roku w tym roku ceny nie muszą pójść w górę. Wszystko jednak rozegra się jesienią – pisze Paweł Bednarz.
„Poradnik dla zadłużonych według Krzysztofa Oppenheima”. Dlaczego bank odmawia ci restrukturyzacji?
„Chińskie tajemnice Watykanu”. Im gorsze relacje między Watykanem i USA, tym papież Franciszek bardziej szuka porozumienia z Chinami. Więcej w tekście Agatona Kozińskiego.
„O co Turcy i Rosjanie walczą w Karabachu”. Prezydent Erdogan jest obecnie w otwartym konflikcie z Putinem niemal na wszystkich polach – pisze Jakub Mielnik. Konflikt nabrzmiał tak, że obie strony postanowiły upuścić sobie trochę krwi, wykorzystując stary spór Azerów i Ormian.
„Debata Trump Biden to apogeum demokracji”. Starcie kandydatów na prezydenta USA pokazało, że wskoczyli ochoczo na falę prymitywnych zapasów w kisielu mediów społecznościowych.
„Pamięć o pamięci”. Hanna Krall, królowa reportażu przygotowała nową książkę – jak zwykle znakomitą i jak zwykle intrygującą – uważa Leszek Bugajski. Ważne wydarzenie, bo w towarzyszącym mu wywiadzie kategorycznie powiedziała: „nic nie muszę i nie napiszę nic więcej”.
„Trupy w szafie”. Nowy serial o seryjnym mordercy, „Des”, nie tylko celnie odbija brytyjskie społeczeństwo. Zostawia widzów z pytaniem, dlaczego tak bardzo ciekawią ich zbrodnie – pisze Krzysztof Kwiatkowski.
„Zbrodnia z nudów”. Felieton Michała Witkowskiego.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.