Jeszcze 2021 rok na dobre się nie rozkręcił, a już nie daje powodów do nazywania go tym lepszym. Zdjęcia ze szturmu na Kapitol sprzed paru dni w zasadzie już mogłyby dostać główną nagrodę w konkursie World Press Photo za ten rok. I chociaż wielu wieszczy bankructwo demokracji jaką znamy, to jest to przede wszystkim upadek Donalda Trumpa i mediów społecznościowych, których stał się tworem.
Co jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Nie robimy Polakom na złość”. Adam Niedzielski – minister zdrowia, człowiek od którego zależy nasze zdrowie i bezpieczeństwo – opowiada o strategii szczepienia Polaków, o formach zachęty opornych i o tym, dlaczego Polacy wolą przechorować w domu niż zgłosić się do szpitala i nie podejmują oferowanej pomocy. Wywiad Agnieszki Szczepańskiej i Szymona Krawca
„Kandydaci bez szans”. 12 stycznia Sejm powinien głosować nad wyłonieniem nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydatów jest troje, ale wygląda na to, że szans na wybór nie ma nikt – pisze Eliza Olczyk.
„Walka o władzę w PSL”. Waldemar Pawlak może zostać nowym szefem Rady Naczelnej PSL, ludowcy rozmawiają z Grzegorzem Schetyną, a Szymon Hołownia miał odmówić Kosiniakowi-Kamyszowi ściślejszej współpracy. Tekst Joanny Miziołek.
„Wycinka w Ochotniczych Hufcach Pracy”. Porozumienie Jarosława Gowina rzuciło się na nowy łup polityczny i przeprowadza kadrową rewolucję w OHP. Pracowników zwalnia się późnym wieczorem po Apelu Jasnogórskim – pisze Marcin Dobski.
„Poczucie humoru nas uratuje”. Obawiam się tego, co może przynieść przyszłość. Może minister Czarnek dostał maskę Zorro pod choinkę i ją wykorzysta, a Edyta Górniak wejdzie do rządu – żartuje Krzysztof Skiba w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską.
„Polska w 2021 roku według wizjonerki”. Ten rok pokaże, jak bardzo ludziom potrzebny jest lider. To będzie czas szukania charyzmatycznego przywódcy – mówi Agnieszce Szczepańskiej Aida Kosojan-Przybysz.
„Godziny na wagę złota”. Rodzice wcześniaków zostali włączeni do grupy „0” – będą szczepieni wraz z medykami. Mając nadzieję, że wreszcie będą mogli być bez ograniczeń na oddziale wraz z dziećmi. Tekst Katarzyny Pinkosz.
„To będzie pierwszy taki kryzys”. Paweł Bednarz zapytał ekonomistów o prognozy i największe wyzwania w 2021 roku. Wszyscy są zgodni: stan gospodarki jest bardzo uzależniony od rozwiązań medycznych
„Przygniotły cię długi? Jest ratunek”. Poradnik dla zadłużonych Krzysztofa Oppenheima.
„Świat w 2021”. Przyszłość nie zapowiada się różowo. Ani pandemia, ani inne problemy targające światem nie skończą się przecież tylko dlatego, że w kalendarzach zmieni się jedna cyfra – pisze Jakub Mielnik
„Zapalna mapa świata”. Które miejsca globu okażą się najbardziej konfliktogenne w 2021 r.? Na świecie czuć narastającą rywalizację. Efektem tego mogą być też wojny. Nawet w sąsiedztwie Polski. Tekst Agatona Kozińskiego.
„Leki na koronawirusa – prawdziwe i fałszywe”. Które leki są skuteczne, które pozostały nadzieją, a które okazały się porażką? Prof. Krzysztof J. Filipiak, po analizie badań naukowych, porządkuje wiedzę o lekach stosowanych w COVID-19.
„Zaczyn nowego porządku świata”. Artystów zarabiających dużo jest może kilkunastu w skali kraju. Tymczasem wszyscy jesteśmy postrzegani jakbyśmy całe życie się bawili i dostawali nieadekwatne do nakładu pracy wynagrodzenia – mówi Monice Zamachowskiej Adam Sztaba, kompozytor, dyrygent i pianista.
„Objawienia czasów lockdownu”. Nowe polskie filmy pokazały, że pojawiła się grupa młodych, wybitnie uzdolnionych aktorów, którym lockdown nie przeszkodził zabłysnąć w 2020 roku – pisze Krzysztof Kwiatkowski.
„Co się stało?”Michał Witkowski o zamieszaniu wokół przedwczesnych szczepień Krystyny Jandy i innych artystów.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.