– Apogeum pandemii w odbiorze społecznym będzie miało marginalne znaczenie. Znaczenia będą miały obostrzenia. To, że nie będziemy się mogli swobodnie poruszać, wyjechać na upragnione wakacje tam, gdzie byśmy chcieli. To będzie irytujące. Polacy będą się wściekać, protestować, ale nie wywoła to fali przygnębienia, zduszenia, marazmu i pesymizmu – mówi w rozmowie z Joanną Miziołek profesor Janusz Czapiński. Psycholog społeczny opowiada też m.in. o tym, co czyni nas szczęśliwymi i że większość z nas rodzi się z dobrymi genami.
Co jeszcze w najnowszym „Wprost”
„Kraj bez autorytetów”. Felieton Roberta Felusia.
„Premier może spać spokojnie. Przez rok”. – Potem, jeśli notowania zaczną nam spadać, postawimy na kogoś, kto pociągnie listy wyborcze – mówi współpracownik prezesa PiS w tekście Joanny Miziołek.
„Życie w bałaganie”. Poseł Lewicy, Adrian Zandberg, w rozmowie z Dariuszem Grzędzińskim oskarża władze o to, że te porzuciły pracowników w czasie pandemii oraz nie panują nad skalą obniżek płac i likwidacji miejsc pracy.
„Kobieta w porodzie jest symbolem mocy”. Ciało kobiety jest eksponowane non stop na billboardach. A kiedy pokaże się nagą kobietę w innym kontekście, to budzi zdumienie – mówi, w rozmowie Pauliny Sochy-Jakubowskiej, Agnieszka Mocarska, fotografka dokumentująca porody.
„Wody Polskie - kulisy pewnego konkursu”. Na swojego brokera ubezpieczeniowego Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wybrało spółkę kontrolowaną przez cypryjskie spółki znanych warszawskich biznesmenów. Tekst Szymona Krawca.
„Rozwód z kredytem we frankach”. Związek się rozpadł, były partner się wyprowadził i udaje, że problem kredytu go nie dotyczy? – co robić w takiej sytuacji wyjaśnia prawniczka Magdalena Pledziewicz.
„Maseczkowy zawrót głowy”. Zmieniło się podejście do kwestii zakrywania ust i nosa. W Polsce z końcem lutego niedozwolone stają się substytuty maseczek – kominy, szaliki czy bandany. A jak jest w innych krajach? Sytuację sprawdził Dariusz Grzędziński.
„Zadania Rady ds. Ochrony Zdrowia”. Centra 75+, psychiatria, onkologia – to najbliższe plany nowo powstałej Rady ds. Ochrony Zdrowia, która będzie doradzać prezydentowi Dudzie, wyjawia, w rozmowie z Katarzyną Pinkosz, prof. Piotr Czauderna.
„Seniorzy i szczepienie”. Ponad milion osób w Polsce już otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19. Czy seniorom grozi gorączka, ból, osłabienie i omdlenie? Odpowiedzi w tekście Katarzyny Pinkosz.
„Zazdrość i inne złe emocje”. Nowa powieść najsłynniejszej pisarki belgijskiej i gwiazdy literatury europejskiej Amelie Nothomb to lektura ciekawa, choć jak zwykle w przypadku tej pisarki za krótka – pisze Leszek Bugajski.
„Recepta na kryminalny sukces”. „Nieobecni”, „Chyłka. Inwigilacja”, nowy sezon „Szadzi”. Stacje telewizyjne są coraz wyraźniej zainteresowane polskimi serialami kryminalnymi. Widzowie także. Tekst Krzysztofa Kwiatkowskiego.
„Oczy diabła”. Felieton Michała Witkowskiego.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.