– Zainscenizowana groźba rosyjskiej inwazji na Ukrainę osiągnęła swoje cele. Putin wyżebrał w USA kolejne złagodzenie sankcji a Biden pokazał, że nie jest dyplomatycznym miękiszonem oraz powiedział Moskwie mężne „nie” w kwestiach, w których Rosjanie i tak nie mają – i nigdy nie mieli – nic do powiedzenia – pisze Jakub Mielnik.
O czym jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Czas skończyć z covidową eutanazją!”. Dziś, kiedy szczepionka dostępna jest bez ograniczeń, połowa Polaków uznała, że ich zdrowie i życie nie przedstawia większej wartości. Przy cichej aprobacie rządzących, część społeczeństwa de facto poddaje się eutanazji. Komentarz Dariusza Grzędzińskiego.
„Niechciane referendum”. Minął rok od orzeczenia TK w sprawie zakazu aborcji w przypadkach, gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony. Orzeczenie nie kończy wojny o prawo do przerywania ciąży – pisze Eliza Olczyk.
„Będzie trudniej, ale trzeba rozmawiać”. Poseł Mniejszości Niemieckiej na Sejm RP, Ryszard Galla tłumaczy Dariuszowi Grzędzińskiemu, co mogło sprowokować szefa PiS do tak ostrej wypowiedzi jak ta, że Niemcy chcą budować IV Rzeszę.
„Schetyna chce szantażować Tuska”. Stłamszony przez przewodniczącego Grzegorz Schetyna zamierza odbudować swoją pozycję w partii. Albo Tusk zgodzi się na jedynkę na liście dla niego, albo wcieli w życie swój plan – pisze Joanna Miziołek.
„Archetyp faceta słabnie. Przejmijcie władzę”. – Myślę o kościele jako o sile politycznej, która nasz piękny naród dezorganizuje i osłabia – mówi Andrzej Stasiuk. – Religia powinna się sfeminizować. Czas czcić Boginię. Rozmowa Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Bez toalety i ogrzewania”. Jak się żyje bez łazienki i toalety w mieszkaniu? Jak mieszkańcy zaniedbanych domów walczą o ciepło? Takich mieszkań są w Warszawie tysiące, a w Polsce miliony – pisze Piotr Barejka.
„Po wyroku frankowym”. Po 10 latach od wykrycia przez sąd niedozwolonych postanowień w umowach kredytów frankowych, unieważnianie tych kontraktów to codzienność. Jak rozliczać się z bankiem? Tłumaczy mec. Magdalena Pledziewicz.
„SKOK (3) – proces nie może ruszyć”. „Jestem oskarżony o podpisanie umowy o zatrudnieniu, która otwierała drogę do uzyskania kredytu. To wykorzystano bez mojej wiedzy” – mówi osoba, która miała sprzątać w biurze. Reportaż sądowy Heleny Kowalik.
„Ustawka Putina dla Zachodu”. Straszenie rosyjską inwazją na Ukrainę wygląda na ustawkę przygotowaną przez Putina dla jego zachodnich sojuszników, którzy za chwilę ogłoszą, że zapobiegli wojnie. Artykuł Jakuba Mielnika.
„Wojenny watażka kontra syn krwawego dyktatora”. Gdy my zajmiemy się rozpakowywaniem świątecznych prezentów, Libijczycy będą głosować w najważniejszych wyborach w ich historii, których wynik może im przynieść pokój - pisze Mateusz Zieliński.
„Nastolatek z AIDS walczy o życie”. To są rzeczy, które nie powinny się zdarzyć – mówią eksperci zajmujący się HIV i AIDS. Mowa między innymi o ciężko chorym 16-latku, ale też o niskiej wiedzy na temat HIV. Materiał Katarzyny Świerczyńskiej.
„Nie tylko Kalina Jędrusik”. Kalina Jędrusik to symbol lat sześćdziesiątych, ówczesnej emancypacji i zmian obyczajowych. O tym, jak w czasach PRL-u kształtowała się nasza seksualność pisze dr Karol Jachymek.
„Totalna szmira – ocenia film Patrizia Gucci”. Twórcy filmu „Dom Gucci”, w tym jeden z najbardziej znanych reżyserów Ridley Scott, nie skonsultowali z członkami słynnej dynastii ani jednego aspektu najnowszej produkcji. Rozmowa Gabrieli Keklak.
„Z grudniem nie ma sensu walczyć”. Felieton Michała Witkowskiego.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.