„Jan Paweł II – prawda ciekawsza od mitu”. Jan Paweł II zmienił Polskę, dał niezwykły dynamizm polskiemu Kościołowi, a jednocześnie mylił się w wielu kwestiach, popełniał błędy. Między dwoma elementami tego zdania nie ma sprzeczności – pisze Tomasz P. Terlikowski.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Mecz na boisku PiS-u”. – Żeby opozycja mogła walczyć i wygrywać z PiS-em, to Platforma musi być dużą i skonsolidowaną partią, czego gwarantem jest Donald Tusk – mówi w rozmowie z Magdaleną Frindt politolog prof. Rafał Chwedoruk.
„Pod różnymi sztandarami”. – Najlepiej jest, jak partie opozycyjne ze sobą rywalizują o wyborców, biją się na programy i coś konkretnego mają do zaproponowania – mówi w wywiadzie Agnieszki Szczepańskiej Julia Pitera, była minister w rządzie Donalda Tuska.
„PO rozważa zmieniony scenariusz”. – W kierownictwie Platformy rozważają scenariusz, w którym Donald Tusk kandyduje ze Śląska, żeby rywalizować z Morawieckim – ujawnia polityk PO w tekście Joanny Miziołek.
„Szanse Konfederacji”. Zaskoczenie dobrymi wynikami sondażowymi Konfederacji jest powszechne, ale wysoki lot Sławomira Mentzena i kolegów może dziwić tylko tych, którzy ostatnie lata przespali. Więcej w tekście Dariusza Grzędzińskiego.
„Nie istnieje historia bez kobiet”. – Na dzisiejsze prawa i wolności kobiet w Polsce zapracowały ciężko nasze przodkinie – mówi Krystynie Romanowskiej prof. Iwona Chmura-Rutkowska. Dlatego powstała Fundacja Muzeum Historii Kobiet.
„Podwodny sojusz”. W Azji oraz na obszarze Oceanu Spokojnego obserwujemy narastający wyścig zbrojeń – ostrzega Łukasz Pacholski.
„Wojna i pieniądze”. Estończycy oddali walczącej Ukrainie 1 proc. swojego PKB, ale teraz muszą bronić się przed zarzutami o to, że bezpodstawnie wzięli od UE 150 mln euro rekompensaty. Więcej w tekście Jakuba Mielnika.
„Rywalizacja, która zdeterminuje przyszłość”. Chiny zwiększają budżet na armię, rozbudowują swój arsenał nuklearny – i coraz ostrzej krytykują USA. Świat niebezpiecznie przesuwa się w stronę gorącej konfrontacji – pisze Agaton Koziński.
„Nocny zwiad”. Jak to jest pracować w niemal całkowitej ciemności? Karolina Baca-Pogorzelska sprawdziła to razem z operatorami dronów ze 103. brygady pracującej na wschodnim odcinku ukraińskiego frontu.
„Po co Putin trwa w Syrii”. Brakuje mu sił w Ukrainie, ale nadal trzyma swoje wojska w Syrii. Trwająca już ósmy rok rosyjska interwencja pozwala mu piec wiele pieczeni na dymiących syryjskich ruinach – pisze Miłosz Szymański.
„Zapowiedź »rewolucji« w służbie zdrowia”. – Za dobrą jakość będziemy lepiej płacić, pacjent będzie wiedział, gdzie warto się leczyć, a gdzie nie – zapowiada w rozmowie z Katarzyną Pinkosz minister zdrowia Adam Niedzielski.
„»Żywa« i »martwa« woda”. – To nie woda odpowiada za nasze kamienie nerkowe czy osad na zębach – uspokaja w wywiadzie Krystyny Romanowskiej dr inż. Łukasz Weber, specjalista ds. inżynierii środowiska, po czym obala wiele innych mitów o wodzie.
„Jej droga bez porażek”. – Przestaną kupować bilety na mnie – kończę. Jeśli się tak stanie, nie zamierzam sobą męczyć ludzi – wyznaje Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Krystyna Janda.
„160 lat pogoni za monetą”. Sceną akcji tej powieści jest prawie cały świat, po którym wędrują razem lub osobno połówki złotej monety. Polują na nią rosyjskie służby, baron narkotykowy i arabscy terroryści. Poleca Leszek Bugajski.
Czytaj też:
Wadowice żyją koncertem i bronią Jana Pawła II. „Moim zdaniem papieża nie da się zniszczyć”Czytaj też:
Najpopularniejsza premier Europy straci władzę? „Ludziom się to nie podoba”Czytaj też:
Jak Rosja podsyca chaos w Mołdawii. „Zmuszają ich do bycia Rumunami”
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.