Pociąg zmierzający do stolicy wykoleił się tuż po wyjeździe z białostockiego dworca. Około 200 metrów za tunelem Fieldorfa Nila skład wypadł z szyn. Wstępne prace ekspertów nie pozwoliły na ustalenie przyczyny tego zdarzenia. Sprawą zajmie się dalej specjalna komisja.
Wykolejenie pociągu w Białymstoku. Uruchomiono komunikację zastepczą
Tomasz Łotowski z biura prasowego PKP PLK w rozmowie z PAP przekazał, że wspomnianym pociągiem podróżowało około 150 osób. Wszystkie zostały zabrane w dalszą trasę autobusami, w ramach komunikacji zastępczej, zamówionej przez PKP Intercity.
Oczywiście awaria tuż przy wyjeździe z dworca kolejowego mocno skomplikowała sytuację także dla kolejnych pasażerów. Pociągi do Warszawy, Ełku i Bielska Podlaskiego zostały wstrzymane. Pasażerów z Białegostoku poproszono o stosowanie się do komunikatów, podawanych na stacjach kolejowych. – Tam będą informacje, co powinni zrobić. Też drużyny konduktorskie w pociągach informują o sytuacji – mówił Łotowski.
– Pociąg wykoleił się trzema osiami, nikomu nic się nie stało. Pociąg stoi na torach, będzie „wkolejany” przez specjalny pociąg ratowniczy. Potrwa to pewnie kilka godzin, jak długo, trudno w tej chwili oszacować – dodawał w czwartek rano.
Drugie wykolejenie w ciągu tygodnia
Podobny przypadek miał miejsce ostatnio na trasie z Płocka do Katowic. Do zdarzenia doszło w sobotę 19 sierpnia w Zgierzu. Wykoleił się pociąg TLK 14100/1,,CHEMIK”. Z tego powodu nastąpiły zakłócenia w prowadzeniu ruchu pociągów. „Na odcinku Zgierz –Łódź Kaliska za pociąg TLK 14100/1 wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Od stacji Łódź Kaliska pociąg TLK 14100/1 zostanie uruchomiony składem zastępczym” – przekazał przewoźnik.
Z powodu wypadku pociągi IC nr 4520/1,,HUTNIK” oraz IC nr 5334/5,,KAZIMIERZ” były skierowane drogą okrężną z pominięciem stacji Zgierz, Ozorków, Łęczyca, Łódź Żabieniec. Intercity apelowało o zwracanie uwagi na komunikaty megafonowe.
Czytaj też:
Koszmarny wypadek pod Koszalinem. Bus zderzył się z pociągiemCzytaj też:
Śmiertelne wypadki drogowe w UE: są statystyki. Jak wypada Polska?