"Konkurencja jest liczna, ale mamy nadzieję, że nowa jakość, którą UPR w tych wyborach promuje, da nadzieję wszystkim tym, którzy mówią, że mają już dość karuzeli i tych samych twarzy od 18 lat" - mówił lider UPR.
Popiela ma nadzieję, że wszyscy, którzy przez kilkanaście lat działań byłego lidera partii Janusza Korwin-Mikkego, "gdzieś sympatyzowali z UPR, choć nie zawsze liczyli na sukces, teraz zagłosują" na to ugrupowanie. "Wybiorą oryginał wolności, oryginał wolności gospodarczej, a nie podróbki, którymi byli mamieni przez te lata" - dodał.
Urodzony w 1971 roku Popiela jest prezesem Unii Polityki Realnej od 2005 roku. W Warszawie będzie rywalizował o mandat m.in. z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, liderem PO Donaldem Tuskiem i z przewodniczącym SdPl Markiem Borowskim.
"Mam nadzieję, że nie będzie tak, jak podczas poprzednich wyborów, że kandydaci byli poddawani degradacji na lepszych i tych innych" - powiedział Popiela, pytany jak chce konkurować w stolicy z innymi liderami partyjnymi.
Jak powiedział, w imieniu "tych wszystkich Polaków, którzy do tej pory mówili do telewizora", chciałby móc "wprost powiedzieć tym panom, co o nich sądzimy".
LPR jest w trakcie rejestrowania swoich list wyborczych. W okręgu podwarszawskim "jedynką" będzie poseł Prawicy Artur Zawisza; w Łodzi - b. wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski, w Gdańsku - Janusz Korwin-Mikke, w Krakowie - wiceszef UPR Stanisław Żółtek, w Poznaniu - skarbnik UPR Grzegorz Grocki.
Szef LPR Roman Giertych otworzy listę w Lublinie; szef klubu Ligi Szymon Pawłowski w Siedlcach; wiceszef Ligi Wojciech Wierzejski - w Białej Podlaskiej, b. wiceminister sportu Radosław Parda - w Kielcach.
W Szczecinie liderem listy LPR będzie b. minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki; w Zielonej Górze - rzecznik LPR Krzysztof Bosak; we Wrocławiu - wicemarszałek Sejmu Janusz Dobrosz. Posłowie LPR Witold Bałażak i Andrzej Fedorowicz otworzą z kolei listy w Radomiu i w Białymstoku.
ab, pap