Paulina Socha-Jakubowska: Czym jest psychologia kreatywności?
Kuba Górecki: (…) Można ją umiejscowić w psychologii pozytywnej, bo jak się mówi „psycholog”, to od razu kojarzy się terapia, zaburzenia, różne problemy życiowe. A psychologia jest bogatsza i teraz jest taki modny, modny ale też potrzebny, nurt psychologii pozytywnej.
Chodzi o to, żeby patrzeć na mocne strony ludzi, co jest w nich dobrego, na czym możemy budować.
(…)
W polskich szkołach można znaleźć psychologów kreatywności?
Pięć lat temu można było znaleźć, bo sam pracowałem w szkole.
O doświadczeniach szkolnych pewnie za chwilkę porozmawiamy, ale zastanawiam się nad jednym: Czy kreatywność można wypracować? Widziałam mnóstwo książek dostępnych w różnych księgarniach, które obiecują trening kreatywności, rozbudzenie kreatywności. To możliwe?
Oczywiście jest takie przekonanie, dosyć mocne, że kreatywnym się trzeba urodzić. To znaczy, że są ludzie kreatywni i są ci, którzy... Szkoda czasu, żeby się nimi zajmować. To okrutne jakby myśleć o szkole, ale...
Słuchanie podcastu i czytanie całości treści w dniu premiery nowego odcinka dostępne jest jedynie dla stałych Czytelników „WPROST PREMIUM”. Zapraszamy.Odcinek dostępny jest w ramach promocji:
Podcast powstaje dzięki współpracy ze Studiem Plac.
... Ale nauczyciele też czasami tak myślą, nawet jeśli tego nie werbalizują.
A jaka jest prawda? Prawda jest taka, że człowiek jest bardzo kreatywnym gatunkiem. Nie byłoby takiego świata, jeśli nie byłoby naszej kreatywności.
![Ta pochwała jest najgorsza. N„ie można tak mówić”](https://img.wprost.pl/_i/player-ratio.png)
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.