Dziesięciu gruzińskich żołnierzy, zatrzymanych przez rosyjskie wojska we wtorek w porcie Poti, zostało zwolnionych - podały media w Tbilisi. Według niezależnego portalu gruzińskiego Civil.Ge, w rosyjskich rękach znajduje się nadal co najmniej dwunastu żołnierzy z gruzińskiej żandarmerii.
22 Gruzinów zostało zatrzymanych 19 sierpnia w Poti, gdzie weszli by przejąć kontrolę nad miastem w momencie, gdy rosyjskie siły miały się stąd wycofać. Świat obiegły zdjęcia zatrzymanych, wiezionych z zasłoniętymi opaskami oczami na rosyjskich czołgach.
Mimo kolejnych zapowiedzi wycofania wojsk rosyjskich z terytorium Gruzji, w piątek rano brak było doniesień, potwierdzających rozpoczęcie takiej operacji.
Minister obrony Rosji Anatolij Sierdiukow zapowiedział w czwartek, że Rosja rozpocznie wycofywanie swych wojsk z Gruzji w piątek rano i doprowadzi je do końca również tego dnia. Wcześniej szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow mówił, że w ośmiu posterunkach w strefie buforowej wokół Osetii Południowej pozostanie 500 rosyjskich żołnierzy.pap, em