13 proc. respondentów krytycznie odnosi się do aktywności szefa MSZ, 30 proc. - szefa rządu (spadek po 1 pkt proc.), a 18 proc. - szefa MON (spadek o 2 pkt proc.).
Pracę wicepremiera Pawlaka pozytywnie ocenia 32 proc. badanych (17 pkt proc. mniej niż miesiąc temu). Również o 17 pkt proc. wzrósł odsetek krytycznych ocen Pawlaka (50 proc., w lutym - 33 proc.).
Sondaż został przeprowadzony już po wtorkowej konferencji prasowej premiera, na której ocenił jako "poza standardami" opisany przez media układ towarzysko-biznesowym Pawlaka.
O tym, że Pawlak zbudował wokół siebie towarzysko-biznesowy układ, w ubiegłym tygodniu napisał "Dziennik". Według gazety, wiele interesów wicepremiera oraz jego bliskich i przyjaciół jest związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną, której Pawlak jest szefem. Publikacja wywołała debatę w mediach.
Sam Pawlak uważa, że wszystkie jego działania są transparentne, a Związek Ochotniczych Straży Pożarnych był w tym roku kontrolowany przez NIK i MSWiA i - jak mówi wicepremier - "wszelkie procedury zostały zachowane".
W grupie ministrów, których dobre oceny spadły o ponad 5 pkt proc. znaleźli się również: minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (23 proc. dobrych ocen, spadek o 7 pkt proc.), wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna i minister środowiska Maciej Nowicki (odpowiednio 43 i 29 proc., spadek po 6 pkt proc.). Spadek o 2 pkt proc. zanotowała odpowiedzialna za walkę z korupcją minister w Kancelarii Premiera Julia Pitera (39 proc.).
Bez zmian pozostały notowania: minister zdrowia Ewa Kopacz (48 proc.), minister edukacji Katarzyna Hall (42 proc.).
TNS OBOP zrealizował sondaż telefoniczny w dniach 18-19 marca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 osób powyżej 18. roku życia.ab, pap
Pitbul: Krzysztof Kononowicz europosłem? Sprawdź!