Sekretarz stanu USA Hillary Clinton powiedziała, że rakiety Patriot, które trafią do Polski, będą uzbrojone - powiedział w piątek minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski po spotkaniu z szefową amerykańskiej dyplomacji w Brukseli przy okazji spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO.
"My o tym rozmawiamy, bo strona amerykańska nas zapewniła, że Patrioty będą w konfiguracji, która nam odpowiada i którą postulowaliśmy: nie tylko uzbrojone, ale zdolne do bycia wpiętymi w nasz system obrony przeciwlotniczej. Nie znam żadnych faktów, które by temu zaprzeczały, ale zobaczymy, jak przyjadą" - powiedział Sikorski na konferencji prasowej.
Pytany, czy Hillary Clinton potwierdziła w piątkowej rozmowie z nim, że rakiety będą uzbrojone, odparł: "Tak, potwierdziła".
Apelował jednak: "Pytania o Patrioty proszę kierować do rządu Stanów Zjednoczonych, bo przypominam, że to będzie bateria, która pozostanie własnością armii amerykańskiej".
PAP, mm