Rzecznik SLD Tomasz Kalita powiedział, że klub Lewicy zdecyduje o ewentualnym wystawieniu swojego kandydata do TK na środowym posiedzeniu klubu. Także klub PiS - jak zapewnił rzecznik Mariusz Błaszczak nie podjął decyzji w sprawie kandydata do TK. - Nie rozmawialiśmy na ten temat ze względu na to, że wciąż odbywają się pogrzeby naszych kolegów - zaznaczył poseł.
Kandydatka PO przez cały okres swojej aktywności zawodowej jest związana z Uniwersytetem im Adama Mickiewicza. Od 1991 r. kieruje Katedrą Teorii i Filozofii Prawa. Od kilkunastu lat jest wykładowcą w Podyplomowym Studium Legislacyjnym Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi też wykłady na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.
Od końca 1988 r. do marca 2006 r. była nieprzerwanie członkiem Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów, a w 1993 r. kierowała zespołem ekspertów ds. prawa i legislacji przy premierze. W 1993 r. zorganizowała aplikację legislacyjną prowadzoną przez Kancelarię Rady Ministrów, a obecnie przez Rządowe Centrum Legislacji.
Od 2 marca sędziów w Trybunale jest czternaścioro, bo dobiegła końca 9-letnia kadencja sędziego Janusza Niemcewicza. Kandydatura - zgłoszonej przez PiS - prof. Krystyny Pawłowicz nie uzyskała większości w Sejmie. Jej kontrkandydat, zgłoszony przez PO Kazimierz Barczyk wycofał się na początku marca jeszcze przed sejmowym głosowaniem.
PAP, arb