Andrzej Supron przyznał, że w latach, kiedy uprawiał zapasy, nie za bardzo trafiały do niego słowa Pierra de Coubertina. Uważany za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego francuski baron podkreślał, że liczy się przede wszystkim udział w zawodach. - Nie zgadzałem się z tym, bo mnie interesowały tylko medale. Dziś doceniam tę myśl i uważam, że udział w imprezach dla podtrzymania kondycji i dobrego samopoczucia jest najważniejszy. Dlatego i ja w nich startuję - powiedział Supron. Wspomniał, że najprostsza forma ruchu jaką jest bieg, w rozsądnych wymiarach, była jednym z głównych elementów treningu w zapasach.
- Kiedy wystartowałem pierwszy raz w Biegu Niepodległości na 10 km, myślałem, że pokonanie takiego dystansu to pestka. Już po trzech miałem zadyszkę, a na półmetku miałem wrażenie, że biodra mi się odkręciły. Gdy się jednak potem zacząłem przygotowywać systematycznymi treningami, bieganie stało się przyjemnością i świetnym relaksem. Trzeba dbać o swoje ciało i cieszę się, że tak uważa coraz więcej osób - zaznaczył utytułowany zapaśnik, trener i sędzia, udzielający się także w branży rozrywkowej.
XX Bieg Konstytucji rozpocznie się 3 maja o godz. 11.00 z ul. Myśliwieckiej. Dalej trasa prowadzi m.in. przez Agrykolę do Alei Ujazdowskich, potem Piękną, Górnośląską, Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów do stadionu w Parku Agrykola. Startować mogą osoby od 12 roku życia, a w marszu Nordic Walking wszyscy bez ograniczeń wiekowych. Limit czasowy na pokonanie 5 km - jedna godzina. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej wosir.waw.pl. Bieg Konstytucji to jedna z inicjatyw WOSiR, odbywająca się w ramach projektu "Zabiegaj o pamięć". Pozostałe przedsięwzięcia to m.in. Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości.
PAP, arb