Respondenci byli także pytani o dwie debaty telewizyjne, które odbyły się przed II turą wyborów z udziałem kandydatów PO i PiS: Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego. 53 proc. ankietowanych oglądało przynajmniej jedną z debat - w tym 33 proc. - obie, 12 proc. - tylko pierwszą, 8 proc. - tylko drugą. 47 proc. badanych nie oglądało żadnej debaty. CBOS zaznacza, że debaty telewizyjne oglądały przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem i w starszym wieku, częściej oglądali je ci, którzy wzięli udział w wyborach prezydenckich, choć zainteresowani nimi byli także ci, którzy w ogóle nie wzięli udziału w wyborach. W grupie badanych oglądających przynajmniej jedną debatę 38 proc. oceniło, że w debatach lepiej wypadł kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski, 32 proc. uważa, że wygrał je kandydat PiS Jarosław Kaczyński, a 27 proc. uznało, że wypadli tak samo.
Badani ocenili też rolę telewizji w kampanii prezydenckiej. 39 proc. respondentów uważa, że telewizja publiczna (TVP1, TVP2, TVP Info) nie popierała żadnego z kandydatów, 20 proc. sądzi, że wsparła Jarosława Kaczyńskiego, a 12 proc. - że Bronisława Komorowskiego. 27 proc. nie umiało tego ocenić.
33 proc. badanych uznało, że telewizja TVN zachowała bezstronność. Zdaniem 25 proc. sprzyjała Bronisławowi Komorowskiemu, a 2 proc. oceniło, że popierała Jarosława Kaczyńskiego. 35 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie. Telewizja Polsat nie popierała żadnego z kandydatów zdaniem 36 proc. badanych. 12 proc. uważa, że sprzyjała Bronisławowi Komorowskiemu, a 4 proc. - że Jarosławowi Kaczyńskiemu. 43 proc. nie umiało tego ocenić.
PAP, arb