Program dotyczy trzech zagadnień, którym odpowiadają litery z nazwy partii: Samorządnych obywateli, Lokalnej infrastruktury i Dobra wspólnego. Zawiera się w tym programie m.in. propozycja zmiany podziału administracyjnego Krakowa z 18 dzielnic na 4 "wielkie" dzielnice; stworzenie monitoringu miejskich placówek zdrowia, wyłączenie ruchu samochodowego w centrum Krakowa, rozwój transportu wodnego, przywrócenie edukacji zawodowej i inne zagadnienia społeczne.
Jak podkreślił Gondek, w wyborach na prezydenta Krakowa SLD ma prawo wystawić własnego kandydata, którego nie wystawiało od 2002 roku, udzielając poparcia niezależnemu kandydatowi Jackowi Majchrowskiemu. Własne listy - pod jednym szyldem - wystawi w wyborach do rady miasta i sejmiku wojewódzkiego. - Nie będziemy pchać autorytetów, bo ich rola się zdewaluowała - zapowiedział Gondek. Nie wykluczył swojego nazwiska jako kandydata do sejmiku.
Jak poinformowała Irena Czerkas z Forum Równych Szans i Praw Kobiet SLD w Krakowie, na listach SLD zostanie zachowany parytet: kandydatki i kandydaci zajmą miejsca na przemian; jeżeli w jednym okręgu listę kandydatów rozpocznie kobieta, w drugim będzie to mężczyzna. Wspólnie z SLD listy w Krakowie utworzy Partia Kobiet. Krakowska SLD zamierza wykorzystać nowoczesne środki dotarcia do wyborców, w tym internet. W specjalnym opracowaniu radzi kandydatom, jak się internetem posługiwać, przekonuje, że na szczeblu samorządowym daje on możliwość dotarcia do wyborców i może okazać się kluczem do sukcesu.
pap, ps