Przedsiębiorcy oszczędzają na bezpieczeństwie teleinformatycznym, choć 60 proc. pracowników wynosi dane z firmy bez zgody pracodawcy - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Szukając oszczędności przedsiębiorstwa rezygnują z inwestycji i ograniczają się na ogół do przedłużania licencji zamiast kupowania nowocześniejszych zabezpieczeń. W efekcie już co trzecią z firm dotknął atak bądź utrata danych.
Aż 37 proc. firm badanych przez Millward Brown SMG/KRC przyznało się do bezradności wobec hakerskich ataków. Pomimo tego liczba przedsiębiorstw, które w najbliższym roku zupełnie zrezygnowały z inwestycji w bezpieczeństwo teleinformatyczne, rośnie. Co trzecia firma posiadająca do 5 komputerów i co czwarta mająca większą liczbę stanowisk, w ogóle nie planuje wydatków na zakup oprogramowania chroniącego przed atakiem hakerskim.
Okazuje się, że nawet duże przedsiębiorstwa, zatrudniające powyżej 250 osób, nie doceniają zagrożeń. Aż dwie trzecie z nich nie bierze pod uwagę ani ataku, ani utraty danych - do czasu aż na własnej skórze odczują jak bolesna i kosztowna może być to sprawa.