Listę najbogatszych otwiera międzynarodowy potentat stalowy, właściciel koncernu ArcelorMittal, Lakshmi Mittal. Jego fortunę wyceniono na 17,5 mld funtów i jest ona o 5 mld funtów mniejsza niż w poprzednim roku, ponieważ notowania koncernu Indusa straciły na wartości.
Dwaj Rosjanie z pierwszej piątki to magnat stalowy i udziałowiec spółki kontrolującej klub piłkarski Arsenal, Aliszer Usmanow (drugie miejsce na liście - 12,4 mld funtów), oraz Roman Abramowicz (trzecie miejsce - 10,3 mld) - właściciel innego londyńskiego klubu piłkarskiego Chelsea.
Elżbieta II z fortuną ocenioną na 300 mln funtów, obejmującą m.in. prywatne posiadłości ziemskie, choć z pominięciem bogactw, z których korzysta jako głowa państwa, zajmuje miejsce 257. Przed królową są m.in. autorka przygód Harry'ego Pottera, Joanne Rowling (530 mln funtów), i były beatles Paul McCartney (495 mln).
Łączny majątek tysiąca najbogatszych w W. Brytanii na liście "Sunday Timesa" obliczono na 395,8 mld funtów. Miliarderów ogółem jest 73 wobec 53 w 2010 roku i 75 tuż przed krachem z lat 2008-2009. 40 spośród nich to rodowici Brytyjczycy.
W kategorii superbogaczy znaleźli się po raz pierwszy właściciele sklepów optycznych Specsavers Douglas i Mary Perkins, których fortuna wzrosła o 42 proc. Do tej kategorii została też zaliczona Chinka Xiuli Hawken, która wyszła za mąż za Brytyjczyka, a w Chinach zbiła fortunę przekształcając podziemne schrony w centra handlowe.
Bogactwo osób z listy "Sunday Timesa" obliczono m.in. na podstawie wartości posiadanych przez te osoby nieruchomości, dzieł sztuki, czy udziałów w publicznie notowanych firmach. Próg wejścia na listę tysiąca najbogatszych tym razem wyniósł 70 mln funtów.pap