W kategorii Wizja i innowacje laureatem nagrody został Adam Kiciński prezes firmy CD Projekt RED, która stworzyła m.in. grę komputerową Wiedźmin. Wręczając nagrodę fundator Jerzy Starak podkreślał, że otrzymuje ją człowiek, którego odwaga i determinacja pozwoliła osiągnąć cele, które innym wydają się nierealne, który nie zastanawia się nad trudnościami w drodze do celu, tylko do niego dąży. Kiciński mówił, że to nagroda dla firmy, bo on nie jest ani programistą, ani grafikiem.
Statuetkę za wybitne osiągnięcia w kategorii działalność społeczna, którą ufundowała Grupa ITI, otrzymał ksiądz Jacek Stryczek - duszpasterz ludzi biznesu, inicjator akcji Szlachetna Paczka. Ogłaszając zwycięzcę prezes Grupy ITI Wojciech Kostrzewa podkreślał, że jest on organizatorem akcji społecznej, której głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy w taki sposób, aby była skuteczna, konkretna i przede wszystkim sensowna. - Pomaganie to sztuka, w którą udało mi się włączyć nie tylko duchowość, umysł, ale też myślenie biznesowe wielu partnerów - mówił ks. Stryczek.
- Nominacje pokazują, że dziś w Polsce można zarabiać pieniądze. Można mieć własne wizje idee, temperament, kreatywność - mówił podczas otwarcia środowej gali premier Donald Tusk. Prezydent Bronisław Komorowski w liście odczytanym przez ministra prezydenckiej kancelarii Jacka Michałowskiego wskazał, że Polska Rada Biznesu ma za sobą 20 lat doświadczeń i dokonań i wypełnia istotną rolę w życiu publicznym, a głos jej członków słuchany jest z uwagą.
Laureatów nagród wybrała 14-osobowa kapituła, w której znaleźli się przedstawiciele środowisk gospodarczych, społecznych, artystycznych oraz mediów, m.in. prof. Leszek Balcerowicz, Waldemar Dąbrowski, prof. Michał Kleiber, Jerzy Koźmiński, Monika Olejnik, Mariusz Walter. Polska Rada Biznesu przyznała nagrody im. Jana Wejcherta po raz pierwszy, z okazji 20-lecia utworzenia PRB. Rada jest organizacją, skupiającą właścicieli i prezesów największych firm polskich i działających w Polsce.
Jan Wejchert był współzałożycielem firmy ITI, a potem telewizji TVN. Zmarł w 2009 r.
zew, PAP