Oprócz kwestii gospodarczych - jak informuje CIR - premierzy poruszą kwestie związane z rozwojem polsko-chińskiego dialogu politycznego, współdziałania pomiędzy regionami, współpracy kulturalnej czy naukowo-akademickiej, w tym stwarzania możliwości dla chińskiej młodzieży do studiowania na polskich uczelniach.
Ponadto program spotkania przewiduje rozmowy na temat Unii Europejskiej, w tym sytuacji gospodarczej w strefie euro. Po zakończeniu rozmów, w obecności obu premierów, podpisane mają być porozumienia dotyczące m.in. współpracy małych i średnich przedsiębiorstw, współdziałania w zakresie zrównoważonej infrastruktury oraz współpracy kulturalnej. Następnie szefowie rządów wygłoszą oświadczenia dla mediów. Późnym popołudniem w Belwederze premier Chin zostanie przyjęty przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wieczorem zostanie wydany oficjalny obiad na cześć szefa chińskiego rządu.
26 kwietnia rano premierzy Polski i Chin m.in. zainaugurują w hotelu Hilton Forum Gospodarcze Polska-Europa Środkowa-Chiny. Przed południem wezmą udział na Zamku Królewskim w spotkaniu z premierami: Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Węgier oraz wicepremierami z Albanii i Bułgarii. Jednym z tematów spotkania - według CIR - ma być współpraca gospodarcza.
ja, PAP