Tiger Woods chciał nazwać restaurację swoim imieniem, jednak nie mógł, bo prawa do jego nazwiska należą do Nike i żaden inny projekt komercyjny nie może nazywać się w ten sposób.
PROCES
Silvio nie bunga
Włoski Sąd Najwyższy oczyścił byłego premiera Silvio Berlusconiego z zarzutów korzystania z prostytucji nieletnich i nadużycia władzy. Sprawa dotyczyła imprez nazwanych bunga bunga, jakie przed pięcioma laty premier organizował w swojej rezydencji w Arcore. Sędziowie nie kwestionowali tego, że odbywały się tam orgie. Nie znaleźli jednak dowodów na to, że Berlusconi wiedział, że jedna z dziewczyn, pochodząca z Maroka Karima El Mahroug, zwana Ruby, jest nieletnia. Nieobecny na rozprawie Berlusconi zapewne odetchnął z ulgą – gdyby został uznany winnym, na siedem lat trafiłby za kraty.
USA
Ferguson w ogniu. Departament Sprawiedliwości USA opublikował druzgocący raport dokumentujący rasizm panujący w policji w Ferguson w stanie Missouri. Choć do dymisji natychmiast podał się jej szef oraz burmistrz miasta, nie powstrzymało to kolejnych demonstracji. Przed komisariatem doszło do strzelaniny, w której poważnie rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. Starcia między policją a czarnoskórymi w większości mieszkańcami trwają od sierpnia zeszłego roku, kiedy policjant zastrzelił nieuzbrojonego nastolatka Michaela Browna.
NIGEL FARAGE, szef prawicowej brytyjskiej partii UKIP
Dyskryminacji nie ma, ale jeśli ktoś woli zatrudnić Brytyjczyka niż Polaka, to powinien mieć do tego prawo
83 procent. W tylu mieszkaniach w Syrii nie ma światła od wybuchu wojny sprzed czterech lat. Infrastruktura elektryczna kraju jest zniszczona. W konflikcie zginęło już 200 tys. ludzi.
PLUS/MINUS
Kanclerz Angela Merkel odrzuciła zaproszenie do udziału w defiladzie w Moskwie z okazji 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej. Podobnie zrobił premier David Cameron.
Urzędujący premier Izraela Benjamin Netanyahu gwałtownie traci poparcie przed wtorkowymi wyborami do parlamentu. Sondaże wskazują, że jego rządy mogą dobiec końca.
AFRYKA
Na ratunek albinosom. Tanzania zatrzymała ponad 200 czarowników i znachorów. Ma to powstrzymać ataki na albinosów, którym przypisuje się magiczne moce. Jak podają agencje, czarownicy mieli przy sobie skóry jaszczurek lub lwów, zęby guźców, strusie jaja, ogony małp i ptasie łapki. Według ONZ w Tanzanii od 2013 r. rośnie liczba ataków na albinosów. Związane jest to ze zbliżającymi się październikowymi wyborami, w których kandydaci chcą zapewnić sobie zwycięstwo poprzez magię. Od 2000 r. w tym regionie miało zginąć 75 albinosów.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.