„Jarosław Kaczyński posiada dziś wpływy, o jakich polscy politycy w ostatnich 27 latach mogli tylko pomarzyć. Jako przywódca obozu politycznego, który zdobył pełnię władzy w kraju, może dziś wyznaczać kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej” – pisze Eliza Olczyk. Więcej – w nowym „Wprost”.
„Polacy opowiedzą światu swoją prawdziwą historię. W internecie będą dostępne zeznania świadków dotyczące zbrodni, obozów koncentracyjnych i wywózek z okresu II wojny. Ofiary złożyły je kilkadziesiąt lat temu, ale dotąd dokumenty były zamknięte na klucz” – pisze w nowym „Wprost” Edyta Żemła.
„Gestapowiec chciał zastraszyć całą społeczność, a my się nie boimy. Katował i zabijał naszych krewnych, a my żyjemy i chcemy opowiedzieć, co tutaj się stało w latach wojny” – mówi „Wprost” Magdalena Gawin, wiceminister kultury w rozmowie z Edytą Żemłą.
„Każde państwo prowadzi swoją politykę uchodźczą i dostrzega jakiś specyficzny rodzaj biedy bardziej niż inne. Polska nie ma powodu, by wyzbyć się tego rodzaju kryteriów ugruntowanej polityki uchodźczej” - mówi „Wprost” Konrad Szymański, sekretarz stanu w MSZ ds. europejskich. Rozmawiał Mariusz Staniszewski.
„Wszystko wskazuje na to, że policja i sądy fabrykowały zeznania, żeby oskarżać osoby niewygodne dla Tuska. Teraz pytanie, jak dziś pogodzić troskę polityków PO o praworządność z ich brutalnym łamaniem prawa jeszcze kilka lat temu” – pisze Cezary Bielakowski. Więcej – w nowym „Wprost”.
„Nowoczesna i Platforma licytują się na to, kto będzie bardziej twardą opozycją. Ale po wyborze Grzegorza Schetyny na szefa PO część polityków sympatyzujących z Donaldem Tuskiem dąży do utworzenia szerokiego bloku z partią Ryszarda Petru" – pisze Joanna Miziołek. Więcej – w nowym „Wprost”.
„Podatkowe wakacje, dotacje liczone w milionach złotych i specjalne preferencje w publicznych przetargach. Na takie prezenty od polskiego rządu mogą liczyć zagraniczni inwestorzy. Polskie firmy mogą o nich tylko pomarzyć” – pisze Szymon Krawiec w nowym numerze tygodnika „Wprost”.
„Kolejka polskich firm chcących robić interesy z Iranem rośnie, ale na razie kończy się na chęciach. Polskim przedsiębiorcom brakuje wsparcia kredytowego i zabezpieczeń płatności. Swoje silne przyczółki po cichu budują jednak Orlen i PGNiG” – tekst Grzegorza Sadowskiego dostępny w nowym „Wprost”.
„Rewolucji w Mołdawii na razie nie będzie, ale uchodząca za poradzieckiego czempiona integracji europejskiej republika niebezpiecznie zbacza ze ścieżki wiodącej ku Zachodowi” – pisze Jarosław Giziński. Więcej – w nowym „Wprost”.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.