W nowym numerze tygodnika „Wprost” także:
"Z odnalezionych w domu Marii Kiszczak dokumentów najważniejsze nie będą donosy i karty rejestracyjne Lecha Wałęsy. Ciekawsze okaże się, kogo jeszcze w garści trzymał były szef bezpieki. Sam przecież mówił, że posiada papiery, które wiele głów pozbawiłyby aureoli" - pisze zastępca redaktora naczelnego Mariusz Staniszewski w najnowszym "Wprost".
"Rządy III RP często miały dwóch panów – pana jawnego, którym byli wyborcy, i pana ukrytego, który dysponował teczkami z hakami, jak Kiszczak. To wywierało wpływ na jakość rządzenia i paraliżowało wolę w podjęciu projektu reprywatyzacji i wielu reform naprawczych, np. wymiaru sprawiedliwości" – mówi „Wprost” Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
"W latach 80. był autentycznym przywódcą Solidarności, który nie dał się złamać. Niestety, jako prezydent budował państwo postkomunistyczne, w którym niewyjaśniona przeszłość kładzie się cieniem na współczesności – mówi w rozmowie z Marcinem Dzierżanowskim dr Piotr Gontarczyk, historyk i politolog.
"Często słyszę: Pieprzyć politykę!" – mówi w rozmowie z Joanną Miziołek Piotr „Liroy” Marzec, poseł Kukiz’15 . "Mówi się, że Polski kryzys nie dotknął. Nie dotknął, bo u nas jest permanentny kryzys. Nigdy nie mieliśmy innej sytuacji" - dodaje. Cały wywiad w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".
"Polskie F-16 mają po raz pierwszy ruszyć w misję bojową. Choć to tylko cztery samoloty, koszty ich wysłania do Syrii mogą wynieść miliony złotych" - o polskich "jastrzębiach" na syryjskim niebie pisze w najnowszym "Wprost" Edyta Żemła.
Nie ma powodu, by spółki Skarbu Państwa kupowały paliwo u konkurentów Orlenu czy Lotosu albo by zakładały rachunki w bankach niemieckich, holenderskich czy francuskich, skoro mogą to zrobić w PKO BP – mówi „Wprost” Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa. Cała rozmowa w najnowszym numerze.
"Nastoletnie youtuberki wzbudzają u młodych fanek podobne uwielbienie jak kiedyś Beatlesi u ich babć. Już dziś potrafią zażądać po kilkanaście tysięcy złotych za udział w reklamie. Jeśli utrzymają popularność, za kilka lat mogą być nie tylko sławne, ale i bardzo bogate" - pisze w najnowszym "Wprost" Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
"Plan Mateusza Morawieckiego czeka pierwszy poważny test. Połączenie pięciu instytucji wspierających rozwój w jeden Fundusz Rozwoju. Pomysł ma sens z punktu widzenia państwa, ale pogrążyć mogą go wewnętrzne wojny w rządzie o pieniądze i wpływy" - pisze w nowym "Wprost" Grzegorz Sadowski.
O "Bitwie o Anglię" pisze Jakub Mielnilk. "O tym, czy Wielka Brytania wyjdzie z UE, nie zdecydują Jean-Claude Juncker ani Donald Tusk, tylko Brytyjczycy w referendum. to na Wyspach, a nie w Brukseli, toczy się prawdziwa batalia o przyszłość europy". Więcej w najnowszym "Wprost".
Te i wiele innych artykułów przeczytasz w najnowszym "Wprost". Nowy numer trafi do kiosków w poniedziałek, 22 lutego 2016 r. E-wydanie tygodnika będzie dostępne w niedzielę o godz. 20:00. "Wprost" można zakupić także w wersji do słuchania oraz na AppleStore i GooglePlay.