"Prezydent RP @AndrzejDuda: Popieram wolę odebrania lotnisku im. Lecha Wałęsy #dziejesienazywo" - brzmiał tweet opublikowany o godzinie 15:05. Po jakimś czasie wpis zniknął, pojawiło się za to sprostowanie. Jednak nie na prezydenckim koncie, a z prywatnego profilu Magdaleny Żuraw, która odpowiada za obsługę Twittera @prezydent.pl.
"PRP @AndrzejDuda nie powiedział, że chce zmiany nazwy lotniska im.Lecha Wałęsy.Twierdzenie odwrotne jest wyłącznie moim błędem. Przepraszam." - możemy w nim przeczytać.
Zamieszanie powstało podczas rozmowy przeprowadzanej dla serwisu wp.pl #dziejesienazywo. W rzeczywistości prezydent nie powiedział takich słów. Pytany o kwestię ewentualnej zmiany nazwy lotniska w Gdańsku, jeżeli dokumenty z teczek gen. Kiszczaka okażą się oryginalne, Andrzej Duda odpowiedział: "Wałęsa ma swoje zasługi. Daleki jestem od jakichś kroków w tej sprawie".
Kontrowersje wokół lotniska
Przypomnijmy, na profilu lotniska na Facebooku od czasu ujawnienia przez IPN faktu przejęcia akt z domu gen. Czesława Kiszczaka dodawane są posty sugerujące zmianę patrona obiektu. "Rozumiem, że w związku z ostatnim zamieszaniem wokół osoby Lecha Wałęsy lotnisko zmieni swoją nazwę ?" - pyta jeden z internautów.
Użytkownicy sieci przedstawiają też własne propozycje. "Lotnisko mogło by mieć też nazwę Port lotniczy Gdańsk TW Bolek który litował się nad SB" - pisze internautka. Wtóruje jej kolejny użytkownik, który do pytania "Kiedy zmiana nazwy lotniska na: TW Bolek Airport?" dołącza przeróbkę zdjęcia.
PiS chce referendum ws. zmiany patrona
Działacze PiS chcą zmiany patrona gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Właściciele portu mówią stanowcze "nie".
Poseł PiS Andrzej Jaworski postuluje, aby przeprowadzić referendum ws. zmiany patrona gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Pojawiły się już nawet propozycję nowego patrona, m.in. Anna Walentynowicz czy Solidarność. Rzecznik prasowy portu Michał Dragacz stwierdził, że aby doszło do zmiany, której domagają się działacze PiS, jednomyślnie musieliby zadecydować o tym trzej główni właściciele.
"Gazeta Wyborcza”, Twitter, Wprost.pl
Galeria:
Znikające tweety