W nowym numerze tygodnika „Wprost” także:
"W prawdziwej polityce strategia »ani kroku w tył« bywa zwykle bardzo kosztowna. Znacznie większe efekty przynosi zdolność do szybkiego wycofania się z ofensywy, której nie można zakończyć szybkim i spektakularnym sukcesem, oraz zawieranie pokoju. Właśnie w takiej sytuacji stanął dziś rząd Prawa i Sprawiedliwości" - pisze Mariusz Staniszewski w tekście o poszukiwaniu kompromisu w sporze rządu z Trybunałem Konstytucyjnym.
"Orkiestra mi nie przeszkadza. Zbieranie pieniędzy na cel charytatywny nie jest czymś niewłaściwym. Przeszkadza mi natomiast przymusowy udział w akcji pana Owsiaka wojska, straży pożarnej i policji. Funkcjonariusze dostawali polecenia angażowania się w tę akcję, co zresztą generowało poważne koszty" - mówił w rozmowie z Elizą Olczyk poseł PiS Stanisław Pięta.
– Inwigilowanie rozmów z telefonów komórkowych to kopalnia wiedzy – przyznaje były oficer służb specjalnych. O podsłuchiwaniu dziennikarzy pisze w najnowszym "Wprost" Cezary Bielakowski.
Jedno jest pewne: gwiazdy są w stanie zrobić i powiedzieć wszystko, żeby tylko znaleźć się na plotkarskich portalach i okładkach tabloidów. To nie tylko chęć sławy, ale także biznes. W ostatnich latach gwiazdy nauczyły się zarabiać na handlu prywatnością i własnym wizerunkiem. To, oczywiście, nic nowego, ale kiedyś nie dotyczyło tak wielu. – Nastąpiła pewnego rodzaju inflacja celebrytów. Liczne talent show oraz rozwój portali plotkarskich sprawiły, że „gwiazd” jest coraz więcej, ale świecą one coraz słabszym światłem. Środowisko celebrytów w Polsce opisał Marcin Dzierżanowski.
Jarosław Giziński odkrywa tajniki rosyjskiej propagandy, takie jak np. technika "zgniłego śledzia"
Te i wiele innych artykułów przeczytasz w najnowszym "Wprost". Nowy numer trafi do kiosków w poniedziałek, 14 marca 2016 r. E-wydanie tygodnika będzie dostępne w niedzielę o godz. 20:00. "Wprost" można zakupić także w wersji do słuchania oraz na AppleStore i GooglePlay.