"Nie mieliśmy żadnych zdarzeń kryminalnych. Jest mniej ludzi niż spodziewali się organizatorzy; naszym zdaniem jest ich około 150 tys. ludzi" - powiedziała PAP w sobotę rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Małgorzata Kalinowska.
Według Kalinowskiej, najwięcej problemów policja ma z uczestnikami Przystanku, którzy łamią przepisy ruchu drogowego i wchodzą na jezdnie w miejscach niedozwolonych. "Są pouczani i stosują się do poleceń policjantów (..) Incydentalne są także zgłoszenia o kradzieżach, których odnotowaliśmy zaledwie kilka. Nie ma problemu z dealerami narkotyków. Jest bezpiecznie i liczymy, a także zrobimy wszystko, aby było tak do końca imprezy" - dodała.
"Rozmawiam z pokojowym patrolem i ludźmi odpowiadającymi tutaj za ochronę zdrowia. Mówią, że jest +wstrząsająco+ bezpiecznie. Tak naprawdę nic się nie dzieje, nie ma pijanych, nie ma naćpanych. Jedyne rzeczy, z którymi walczą to ukąszenia os i pylica" - powiedział w nocy w piątku na sobotę rzecznik prasowy Przystanku Woodstock Robert Leszczyński.
Dodał, że gdyby traktować Przystanek w kategoriach 200 tysięcznego miasta to jest to miasto "gdzie się nie zdarzają wypadki, gdzie nic złego się nie dzieje".
Nad bezpieczeństwem bawiącej się młodzieży czuwa blisko dwa tysiące policjantów, 130 funkcjonariuszy straży pożarnej (21 wozów), ponad 100 funkcjonariuszy Straży Granicznej, WOPR, służby sanitarne i medyczne. Ze strony organizatorów porządku na terenie festiwalu pilnuje pokojowy patrol, łącznie około 1,1 tys. ludzi.
ss, pap