Wiele było haseł związanych z bieżącymi wydarzeniami społecznymi i politycznymi: "SLD - Skuteczna Likwidacja Dochodów samotnych matek", "Bieda jest rodzaju żeńskiego", "PO - Powinniście Odejść", "Płacimy 100 proc. podatku, a dostajemy 11 proc. należnych alimentów", "Nasze dzieci nie jedzą wyroków alimentacyjnych".
W barwnym pochodzie, który przemaszerował z Placu Trzech Krzyży na Plac Zamkowy, uczestniczyły osoby sympatyzujące z feministkami oraz środowiskami gejów i lesbijek, członkowie Kampanii Przeciw Homofobii, Amnesty International, Zielonych, Nowej Lewicy, Pracowniczej Demokracji, pielęgniarki, stewardesy, pracownice supermarketów, młodzież oraz całe rodziny.
W Manifie wzięła udział wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka, która dziękowała uczestnikom za poparcie dla idei niedyskryminowania kobiet i mniejszości seksualnych. "Dziękuję wszystkim - kobietom i prawdziwym mężczyznom, którzy nie boją się walczyć o prawa kobiet; prawdziwym mężczyznom - bez względu na orientację seksualną, którzy wiedzą, że nie ma demokracji bez kobiet" - powiedziała.
Na trasie przemarszu Manify, u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Królewskiej - przed pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego na uczestników pochodu czekali członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, którzy wznosili okrzyki: "Aborcja to holokaust", "Lesby, geje, cała Polska się z was śmieje", "Zboczeńcy idźcie do domu", "Wielka Polska Katolicka" i "Feministki to nazistki".
W odpowiedzi uczestnicy Manify pokazali im transparent: "I tak was kochamy". Około 40 członków Młodzieży Wszechpolskiej oddzielał od maszerujących kordon policji.
Organizatorzy Manify apelowali o niereagowanie na prowokujące zachowania przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Nie było ekscesów.
Przemarsz zakończył się happeningiem na Placu Zamkowym. Największy aplauz publiczności zdobyła scenka, w której wystąpiła dziewczyna przebrana za biedronkę, ilustrująca jak naruszane są prawa pracownicze w jednej z sieci sklepów. Manifę co roku organizuje Porozumienie Kobiet 8 Marca - nieformalna grupa kobiet, zawiązana w lutym 2000 r., by reagować na rażące przypadki dyskryminacji kobiet. Każda Manifa poświęcona jest innemu problemowi społecznemu kobiet.
em, pap