Ustawa o zgromadzeniach trafi do prezydenta. Posłowie przyjęli poprawki Senatu
Wieczorem 13 grudnia posłowie przyjęli dwie poprawki, które do projektu nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach zgłosił Senat. – Nie będzie płonęła budka przy ambasadzie rosyjskiej. Nie będą zatrzymywani ludzie. Ta ustawa gwarantuje, że każda demonstracja może się odbyć, że każdy może przedstawiać swoje poglądy. Ta ustawa poszerza zakres swobód obywatelskich – przekonywał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak tuż przed głosowaniem nad senackimi poprawkami.
Pierwsza z senackich poprawek dotycząca wykreślenia przepisu dającego organom władzy publicznej, Kościołom i związkom wyznaniowym pierwszeństwo przed innymi w wyborze miejsca i czasu zgromadzenia. Posłowie głosowali przeciwko odrzuceniu tej poprawki: za było 3 parlamentarzystów, 420 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.
Druga z poprawek wprowadza 14-dniowe vacatio legis. W pierwotnym projekcie znalazł się zapis, by nowelizacja weszła w życie tego samego dnia, gdy zostanie ogłoszona w Dzienniku Ustaw. W tym wypadku także posłowie głosowali przeciwko odrzuceniu poprawki: przeciw było 425, wstrzymało się 2, a jeden zagłosował za.
Po tej decyzji Sejmu ustawa trafi do prezydenta