Ojciec Rydzyk podbije rynek filmowy? „Zerwany kłos” wkrótce wchodzi do kina
„Zerwany kłos” to film, który opowiada o bł. Karolinie Kózkownie, zamordowanej przez rosyjskiego żołnierza podczas I wojny światowej. Na stronie internetowej zerwanyklos.pl można przeczytać m.in., że „twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także wyrastający z niej pracownicy TV Trwam”.
Podkreślono, że film Witolda Ludwiga powstał z kilku powodów. Jednym z nich było „podziękowanie św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w jego umiłowanym Krakowie”.
Jak podaje RadioZET.pl, koszt przedsięwzięcia wyceniano na 4 mln zł, ale udało się go zamknąć w 550 tys. zł. Film wyprodukowany przez Telewizję Trwam i Fundację Lux Veritatis oficjalnie do dystrybucji ma wejść 17 lutego, jednak uroczysta premiera odbyła się już w listopadzie ubiegłego roku.
„Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. Ufamy, że owoce naszej pracy staną się dla widzów duchową ucztą, a zarazem zaczynem głębokiej odnowy życia każdego z nas” – wyjaśniono w opisie na stronie zerwanyklos.pl.
Patronat medialny nad filmem objęła Telewizja Polska oraz radiowa Jedynka.