„Time” ogłosił „Człowieka roku”. Wyróżnił zamordowanych i prześladowanych dziennikarzy
„Time” ogłosił „Człowieka roku” wyróżniając zamordowanych i prześladowanych dziennikarzy. Na czterech okładkach znajdują się osoby, które zostały uhonorowane tym tytułem. Na jednej z nich pojawił się Dżamal Chaszodżdżi, który został zabity w saudyjskim konsulacie w Stambule. Na kolejnej zaś widać zespół gazety „Capital Gazette". Wśród osób znajdujących się na zdjęciu jest pięć, które zostały zastrzelone.
Maria Ressa to dziennikarka „Rapplera", filipińskiego portalu informacyjnego krytycznego wobec przywódców tego kraju. Rząd zarzucił Ressie oszustwo podatkowe. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast dziennikarze Reutersa, Wa Lone i Kyaw Soe Oo, zostali uwięzieni w Mjanmie za przeprowadzanie śledztwa w sprawie masakry muzułmanów z grupy Rohingja. Na okładce zaś pojawiły się ich żony.
Według „Time" wszyscy dziennikarze, którzy pojawili się na okładkach „podejmują wielkie ryzyko w pogoni za prawdą, w pogoni za poszukiwaniem faktów". Tradycja ogłaszania przez tygodnik „Człowieka roku" rozpoczęła się w 1927 roku. W 1950 roku „Time" poinformował, że ten tytuł może być przyznawany nie tylko pojedynczym osobom, ale także całym grupom.