Strefy wolne od LGBT na cenzurowanym w Unii Europejskiej
Z powodu niezbyt mądrego pomysłu jednej gazety Parlament Europejski musiał przyjąć rezolucję, iż dyskryminacja w Europie, a zatem i w Polsce, nie będzie tolerowana. Wydawałoby się, że to jest oczywiste, a jednak aż 80 samorządów uznało za stosowne przyjąć uchwałę o strefach wolnych od LGBT. Co prawda gmin w Polsce mamy 2500, a jeszcze ponad 300 powiatów, zatem 80 uchwał to nie jest zjawisko masowe, ale też trudno powiedzieć, iż mamy do czynienia z przypadkami jednostkowymi.
Joachim Brudziński europoseł PiS, były szef MSWiA dowodzi, że cała sprawa ze strefami wolnymi od LGBT została niepotrzebnie rozdmuchana. Uważa, że skoro na różnych stanowiskach państwowych są zatrudniane osoby o orientacji homoseksualnej (odmiennej - jak mówił były szef MSWiA), to o dyskryminacji nie może być mowy. To jest argument z gatunku takich po jakie sięgali w przeszłości politycy, gdy była mowa o prawach kobiet - „jestem za prawami kobiet, kocham moją żonę”.To był najlepszy dowód, że nie zamierzali kiwnąć palcem, by wyeliminować w Polsce dyskryminację kobiet, która była i jest faktem (ograniczone możliwości awansu, niższa pensja). A przy tym mrugali okiem do słuchaczy - wszyscy kochamy kobiety.
Ze strefami wolnymi od LGBT jest tak samo. Prawicowi politycy, dziennikarze, tłumaczą, że przecież nie chodzi o ludzi tylko o ideologię. I jednocześnie mrugają okiem do swoich odbiorców, bo to jest takie zabawne, że coś się przekazuje, udając, iż ma się na myśli coś zgoła innego. Natrętne promowanie stylu życia osób homoseksualnych wielu ludziom się nie podoba i można to zrozumieć. Nie jest smaczne, gdy partner życiowy wiceprezydenta Warszawy wrzuca do Internetu zdjęcie na, którym obaj leżą w łóżku. Urzędnicy nie publikują zdjęć łóżkowych, niezależnie do tego czy leży w nich partner czy partnerka. Ale miłośnicy stref wolnych od LGBT też powinni się zastanowić czy ich postępowanie, ich uchwały i ich naklejki są właściwe i w dobrym guście. Swoją drogą Unia zwyczajowo zagroziła, że kto się nie dostosuje do jej rezolucji, może dostać po kieszeni. Pieniądze jak widać zawsze są najlepszym argumentem, niezależnie od tego, co się chce uzyskać.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.