Premiera polskiego serialu Netfliksa czy powtórka spektaklu TR Warszawa. Co oglądać w tygodniu?
Weekend i tydzień upłyną pod hasłem różnorodności. Zacznijmy od spektaklu „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” z 2005 roku. To sztuka wyreżyserowana przez Przemysława Wojcieszka, który wówczas był głosem dwudziesto- i trzydziestolatków, żyjących na marginesie opiewanej w mediach przemiany ustrojowej. To ci, którzy nie załapali się lub nie chcieli załapać na pociąg z napisem „sukces”. Przystankami na drodze do tej stacji były praca w korporacji, kredyt, jeszcze więcej pracy. Wojcieszek miał wtedy na koncie niezależne filmy „Zabij ich wszystkich” czy „Głośniej od bomb” i usytuował bohaterki sztuki w podrzędnej scenerii smażalni kurczaków. Magda i Sugar (Agnieszka Podsiadlik i Roma Gąsiorowska) są podwójnie wykluczone, bo życie zawodowe sytuuje je z dala od wczesnokapitalistycznego ideału, a seksualne – od heteronormatywnej normy. Warto odświeżyć sobie przedstawienie choćby po to, żeby zastanowić się, jak odbija się w nim dzisiejsza polska rzeczywistość. To jedno z wydarzeń towarzyszących Pride Weekend magazynu Vogue. W dniach 6-7 czerwca na facebookowym profilu Vogue’a będzie można wysłuchać m.in. pisarza Jacka Dehnela, a na Instagramie posłuchać koncertów Reni Jusis czy Natalii Przybysz.
Warto też sprawdzić, jakie okazje kryją się na Targach Książki Online (do 21 czerwca), które poleca ich ambasadorka, Olga Kowalska prowadząca blog Wielki Buk
Już teraz zapowiadamy premierę drugiego polskiego serialu na Netfliksie w reżyserii Leszka Dawida („Jesteś Bogiem”) i Bartosza Konopki – zdolnego dokumentalisty (nominowany do Oscara „Królik po berlińsku”), a także fabularzysty („Lęk wysokości”). Wzięli oni na warsztat scenariusz na podstawie kryminalnej powieści „W głębi lasu” znanej polskim wielbicielom Harlana Cobena. W serialu prokuratora Paula Copelanda zastąpiła jego bardziej swojska wersja – Paweł Kopiński (Grzegorz Damięcki), ale ciężar tragedii pozostał ten sam. Podczas obozu młodzieżowego zaginęła lub zginęła (ciała nigdy nie odnaleziono) siostra Kopińskiego. Po latach pojawia się nadzieja na wyjaśnienie tajemnicy. W obsadzie znane nazwiska: Agnieszka Grochowska, Adam Ferency, Cezary Pazura. Fabuła nie pozwalała czytelnikom oderwać oczu od książki, czy tak samo będzie z serialem? Przekonamy się o tym w przyszły piątek, zanim „Zdalnie Kulturalnie” trafi do sieci jak zwykle o godzinie 18.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.