Matka Tomasza Komendy, kogo kryje Tusk, zapaść dziecięcej psychiatrii. Co w nowym „Wprost”?
Jaka jest naprawdę Teresa Klemańska, matka Tomasza Komendy? Czy odzyskała radość życia po wyjściu syna z więzienia? Czy z życia, które rozpadło się na tysiące kawałków, coś jeszcze złożyła? Sama o tym opowiada w szczerym wywiadzie, jakiego udzieliła Agnieszce Niesłuchowskiej – Szczepańskiej.
Co jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Kłopoty i nadzieje rządu”. Rozwój epidemii w kraju, rekonstrukcja rządu połączona z podziałem koalicyjnych łupów i spór o „piątkę dla zwierząt”, to wszystko sprawia, że poziom konfliktu w rządzie Zjednoczonej Prawicy jest coraz większy - pisze Joanna Miziołek.
„Posłowie pod presją”. Piętnastka zawieszonych posłanek i posłów PiS od miesiąca tkwi w próżni. Nie znają swojej politycznej przyszłości, ale większość deklaruje, że nadal wiąże ją z Prawem i Sprawiedliwością, choć sprzeciwili się woli Jarosława Kaczyńskiego i zagłosowali przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Więcej w tekście Marcina Dobskiego i Dariusza Grzędzińskiego.
„Koniec bez-Ruchu”. Zapowiadany od chwili podsumowania ostatnich wyborów prezydenckich ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego ruszy oficjalnie w sobotę 17 października, ale przez pandemię „Nowa Solidarność” ma wystartować w... internecie. Tekst Dariusza Grzędzińskiego.
„Prezes PiS sprawdza blef partii Tuska”. W sporze Polski z UE nie będzie ani veta Kaczyńskiego, ani głodzenia finansowego rządu PiS. Cała awantura to gra pozorów, w której świetnie sprawdzają się gracze tacy jak Donald Tusk - pisze Jakub Mielnik.
„Awantura o hasztagi”. Znowu robi się głośno w związku z działalnością fundacji „Dziewuchy Dziewuchom”. Paulina Socha - Jakubowska pisze, że przed dwoma laty grupa aktywistek feministycznych zastrzegła sobie prawo do posługiwania się nazwą „Dziewuchy Dziewuchom”, co spotkało się z krytyką innych feministek.
„Gnębiono mnie na różne sposoby”. Rafał Gaweł otrzymał azyl polityczny w Norwegii. Założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i były dyrektor Teatru TrzyRzecze opowiada Agnieszce Niesłuchowskiej - Szczepańskiej, dlaczego wyjechał z Polski i jakie dowody przedstawił przed norweskim wymiarem sprawiedliwości.
„Kokaina, romans, tenis”. To największy sukces polskiego tenisa w historii. Tegoroczna maturzystka z Warszawy osiągnęła go w imponującym stylu. Przed Igą Świątek nawet 20 lat wielkiej kariery - uważa Jerzy Wysocki. Ale też biznesowej dżungli, gdzie są olbrzymie pieniądze, liczne pokusy oraz jadowite i drapieżne zwierzęta.
„Ile kosztuje mistrz”. Pasjonujemy się zarobkami gwiazd tenisa, zapominając, że najpierw ktoś musiał sporo w nie zainwestować. Za wygraną w finale Iga Świątek zarobi 1,6 mln euro. Za wygraną w półfinale zainkasowała już ponad 425 tys. euro. Przypominamy tekst Tomasza Molgi i Szymona Krawca.
„Kiedy odradzam spłatę kredytu”. Poradnik dla zadłużonych od Krzysztofa Oppenheima.
„Nobel nietrafiony”. Czy ta nagroda ma jeszcze jakiś sens? Komitet Noblowski nagrodził Światowy Program Żywnościowy ONZ, instytucję oskarżaną o ukrywanie przestępstw seksualnych, sprzyjanie reżimom autorytarnym i prowadzenie pasożytniczej działalności charytatywnej. Więcej w tekście Jakuba Mielnika.
„Chiny szykują kolejny atak”. Pekin grozi inwazją Tajwanowi. Realizacja tych gróźb będzie oznaczać likwidację jednego z najbardziej demokratycznych krajów Dalekiego Wschodu. Żeby jej zapobiec, USA musiałby pójść na otwartą konfrontację z Chinami - uważa Jakub Mielnik.
„Pogromczyni koronawirusa”. Korea Południowa najskuteczniej na świecie radzi sobie z pandemią. Wszystko dzięki skutecznej strategii walki z Covid-19. Strategii stworzonej przez Jung Eun-Kyeong, której sylwetkę przedstawia Agaton Koziński.
„Nie idźmy na cmentarze”. O sytuacji służby zdrowia w czasach pandemii i o tym, aby oddać hołd zmarłym indywidualnie w październiku lub później, ale nie 1 czy 2 listopada, bo jesteśmy na wojnie z pandemią – mówi w rozmowie z Joanną Miziołek prof. Marian Zembala, były minister zdrowia.
„Będą zmiany w psychiatrii dzieci i młodzieży”. Chodzenie do szkoły jest pewną formą normalności, największy niepokój rodzi chaos, dlatego to dobrze, że dzieci wróciły do szkół. To, jak radzą sobie z sytuacją pandemii, zależy od tego, jak radzą sobie rodzice ‒ mówi Katarzynie Pinkosz prof. Małgorzata Janas-Kozik, psychiatra dzieci i młodzieży.
„Reptilianie nie rządzą światem”. - Wysokie stężenie cholesterolu zabija, choć codziennie słyszymy, że to "cholesterolościema". Ale Ziemia nie jest płaska, szczepionki nie powodują autyzmu, reptilianie nie rządzą - mówi w rozmowie z Katarzyną Pinkosz prof. Krzysztof J. Filipiak, kardiolog.
„Wykreślić śmierć z kalendarza”. Ja nie byłam tylko chora. Ja umierałam. I poczułam, jak bardzo jest to samotne zajęcie – opowiada Krzysztofowi Kwiatkowskiemu Maria Sodahl, reżyserka filmu „Nadzieja”, osnutego na jej własnych przeżyciach.
„3 wybitne powieści na jesień”. Chigozie Obioma: „Orkiestra bezbronnych”, Ali Smith: „Jesień”, João Ubaldo Ribeiro, „Labirynt pamięci. Wiwat naród brazylijski!” - to książki poważne, ale jesienna aura sprzyja takim lekturom. Najlepsze powieści przedstawia Leszek Bugajski.
„Pokoje w ambasadach”. Felieton Michała Witkowskiego.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.