Suski ocenia Onet i przypomina wydarzenie z 1942 roku. „Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji”
Seria artykułów Onetu na temat wad polskiego karabinka Grot, produkowanego w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu, wywołała spore poruszenie. Do ustaleń dziennikarzy wspomnianego źródła odnosili się przedstawiciele ekipy rządzącej. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz twierdził, że Onet „szkaluje dobre imię fabryki broni”, a minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak żartował, mówiąc: „Nie sprawdzaliśmy karabinków Grot, ponieważ to broń sprawdzona i użyteczna, dlatego nie było takiej potrzeby”. Po kolejnych publikacjach, w których informowano o wadach karabinków Grot, zainterweniowała Polska Grupa Zbrojeniowa.
Marek Suski: Onet prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu
Głos w sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał Marek Suski. Polityk Prawa i Sprawiedliwości nawiązał do wydarzeń z 1942 roku, a działania Onetu określił jako „nagonkę oszczerstw”.
„12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe, co by pisali, gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku” – napisał Marek Suski na Twitterze.
Po tych wpisach na stronach Onetu pojawiła się następująca informacja: „Ringier Axel Springer Polska zamierza podjąć działania prawne wobec posła Suskiego, w związku ze wspomnianymi wpisami”.