Dekada Marszu Niepodległości, Lewandowska o aborcji, kto się boi Nowaka. Nowy „Wprost”
Historia Marszu Niepodległości, w formie przypominającej tę dzisiejszą, rozpoczęła się przed dekadą na placu Zamkowym w Warszawie. Kilkutysięczna grupa narodowców, powodowana m.in. indolencją władz, które konsekwentnie przysypiały w każdą kolejną rocznicę Święta Niepodległości, postanowiła obchody 11 listopada zagospodarować po swojemu – pisze Dariusz Grzędziński.
O czym jeszcze w najnowszym „Wprost”?
„Będą wyższe mandaty”. Sejm opowiedział się za wyższymi karami za wykroczenia drogowe. Projekt ma olbrzymie poparcie – za są niemal w całości Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska i Lewica. Przeciw cywilizowaniu polskich dróg jest tradycyjnie populistyczna Konfederacja – pisze Łukasz Zboralski.
„Sławka będą chcieli zamknąć w kampanii”. Choć politycy Platformy Obywatelskiej zbierali pieniądze na kaucję Sławomira Nowaka, teraz wolą o nim nie rozmawiać. – Trzeba pytać jego rodzinę, nie nas – mówi znany polityk PO w rozmowie z Joanną Miziołek.
„PiS w objęciach radykałów”. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przesłali do prac w komisji projekt ustawy „Stop LGBT”. Obóz rządzący osuwa się w kierunku ultraprawicy i oddala od politycznego centrum – pisze Eliza Olczyk.
„Folwark Czarzastego” – Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący partii, dokonał wrogiego przejęcia SLD rękami czy raczej głosami Wiosny – mówi Elizie Olczyk prof. Joanna Senyszyn, posłanka Nowej Lewicy.
„Kłopoty po śmierci”. Coraz częściej ludzie pytają o to, jak skrócić pogrzeb. Chcą, by ksiądz pojawił się tylko na cmentarzu – mówi Agnieszce Szczepańskiej Adam Ragiel, założyciel Polskiego Centrum Szkolnictwa Funeralnego.
„Wszystkie błędy Mamy Ginekolog”. Za chwilę nikt nie będzie pamiętał o tym, że oblała egzamin specjalizacyjny. Ale trudno będzie zapomnieć, co jedna z najbardziej wpływowych Polek po tej porażce mówiła – pisze Paulina Socha-Jakubowska.
„Sportowy głód samorealizacji” - Jestem osobą wierzącą, moja mama nakręciła film o Stanisławie Leszczyńskiej, której dr Mengele kazał w Auschwitz zabijać każde nowo narodzone dziecko. A ona w obozie była aniołem dla matek, odebrała 3 tys. porodów. To jest przecież nasza rodzina. Ciocia mojej mamy. Dlatego sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuje to, że ktoś może mieć inne zdanie – mówi Szymonowi Krawcowi Anna Lewandowska, zajmująca 23 miejsce na tegorocznej liście 50 najbogatszych Polek.
„Piekło uchodźców w USA”. My mamy swój kryzys migracyjny, USA mają swój – wielokrotnie większy. 65 proc. ankietowanych Amerykanów uważa, że prezydent nie radzi sobie z naporem uchodźców. Tekst Mateusza Zielińskiego.
„Cicha epidemia w cieniu COVID-19”. Choroba Alzheimera to w Polsce cicha epidemia. Choruje 350 tys. osób, a epidemia COVID-19 pogorszyła ich sytuację – mówi Katarzynie Pinkosz dr hab. Agnieszka Gorzkowska, neurolog.
„Rak i pracodawcy”. Krystyna Janda zaangażowała się w akcję „Masz wybór” i promuje profilaktykę raka piersi. Jak podkreśla, robi to dla zaprzyjaźnionych z nią kobiet chorujących na raka i w ich imieniu. Tekst Pauliny Sochy-Jakubowskiej
„Warto czytać – krajowa wirówka literacka”. Co się dzieje w polskiej literaturze? Dużo! Powstaje sporo interesujących, różnorodnych powieści i opowiadań, ale są one ukryte w cieniu utworów z kategorii literatury gatunkowej – pisze Leszek Bugajski
„Pozostanę ze zmarłymi”. Felieton Michała Witkowskiego
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.