Zdalne nauczanie już w co piątej szkole podstawowej. Najnowsze dane MEiN
11 586 szkół podstawowych działa w trybie stacjonarnym. Placówki te stanowią 80,5 proc. wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Z danych przedstawionych przez ministerstwo edukacji wynika również, że 93 szkoły wprowadziły zdalne nauczanie dla wszystkich uczniów, a 2 709 placówek działa w trybie mieszanym (część uczniów uczy się stacjonarnie, a część zdalnie).
Zdalne nauczanie w szkołach ponadpodstawowych i przedszkolach
W pozostałych placówkach edukacyjnych sytuacja związana z koronawirusem jest lepsza niż w szkołach podstawowych. Z danych przedstawionych we wtorek 30 listopada przez MEiN wynika, że 6 576 szkół ponadpodstawowych (84,2 proc.) działa w trybie stacjonarnym. 78 szkół zmuszonych było do przejścia na naukę zdalną, a 1 158 placówek działa w trybie mieszanym.
W zdecydowanie najlepszej sytuacji są przedszkola. Stacjonarnie działają 14 692 placówki tego typu, czyli aż 95,2 proc. Pełen tryb zdalny wprowadzono w 54 przedszkolach, a 689 placówek działa w formie mieszanej.
Obostrzenia od 1 grudnia. Szkoły nie przechodzą na zdalne nauczanie
W związku z rosnącą liczbą nowych przypadków rząd wprowadził szereg obostrzeń od 1 grudnia. Na liście nowych restrykcji nie znalazło się jednak wprowadzenie zdalnego nauczania, dlatego wszystkie szkoły działają bez zmian.
Nowe obostrzenia odczujemy za to w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach, czy miejscach kultury takich jak kina i teatry, gdzie od środy 1 grudnia może być zajętych 50 proc. wszystkich miejsc.
Restrykcje dadzą się we znaki również organizatorom imprez. W dyskotekach będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób, zamiast 150. Taki sam limit uczestników będzie obowiązywał podczas imprez rodzinnych takich jak chrzciny, komunie, czy wesela, a także podczas zgromadzeń publicznych.
Równocześnie przypominamy, że zgodnie z prawem do wszelkich limitów nie są włączane liczby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.