NA ŻYWO: Granica polsko-białoruska. Najnowsze informacje z 8 grudnia
Dodano:

Choć sytuacja przy granicy polsko-białoruskiej nieco się uspokoiła, nadal dochodzi do licznych incydentów z udziałem migrantów. W relacji na żywo informujemy na bieżąco o najważniejszych wydarzeniach ze Wschodu.
- Straż Graniczna poinformowała, że minionej doby (6-7 grudnia) odnotowano 116 prób nielegalnego przekroczeniagranicy polsko-białoruskiej. Ponadto, funkcjonariusze wydali 25 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski
- Z raportu SG wynika, że doszło także do kolejnych incydentów. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze 30-osobowe grupy dwukrotnie forsowały granicę przy wsparciu białoruskich służb. Polscy funkcjonariusze byli oślepiani laserami, w ich stronę rzucano też kamieniami
- - To nie Mińsk, tylko Moskwa, steruje kryzysem migracyjnym na polsko białoruskiej granicy – uważa rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak stwierdza w swoim oświadczeniu, cała operacja jest „elementem rosyjskiego planu”, dlatego na Kreml „należy wywierać presję, by zatrzymał się w swojej pełzającej agresji”
-
Przy polsko-białoruskiej granicy zaginęło 4-letnie dziecko migrantów z Iraku. Dziewczynka ostatni raz była widziana po polskiej stronie granicy w okolicach Nowego Dworu – podaje Onet. Straż Graniczna informuje jednak, że ostatniej doby wśród osób próbujących przekroczyć granicę „nie było dzieci”, a po informacji od aktywistów „przez kilka godzin przeszukiwano teren z lądu i z powietrza”
- We wtorek 7 grudnia prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych odbyli wideorozmowę. Głównym tematem było rosyjskie zagrożenie dla Ukrainy. „Joe Biden wyraził głębokie zaniepokojenie Stanów Zjednoczonych i naszych europejskich sojuszników wzrostem liczebności rosyjskich sił okalających Ukrainę i dał do zrozumienia, że w przypadku eskalacji militarnej Stany Zjednoczone i sojusznicy odpowiedzą zdecydowanymi środkami militarnymi i innymi” – czytamy w komunikacie Białego Domu po rozmowie
Źródło:
WPROST.pl