"Radio Maryja i Telewizja to wielki dar"
Doylestown, leżące w Pensylwanii, nazywane jest przez Polonię "amerykańską Częstochową". Od 1955 r. mieści się tam Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, prowadzone przez paulinów.
"Radio Maryja i Telewizja Trwam uczą nas dobrego, ewangelicznego myślenia w wymiarach naszego kraju i niemal całego świata. Zauważmy, że jest to dzisiaj na polskim rynku medialnym jedyne niezależne i naprawdę wolne, katolickie, nie manipulowane radio i wolna telewizja" - powiedział w homilii bp. Dec do Polaków z Kanady i USA.
"Nie obowiązuje tu tzw. poprawność polityczna, nie obowiązują wskazania ukrytych mocodawców -finansistów. Obowiązuje tu jedynie wierność ewangelii i prawemu sumieniu" - dodał.
Biskup świdnicki zachęcał wiernych do "duchowego i materialnego wspierania" Radia Maryja i Telewizji Trwam.
"Dla was, siostry i bracia, w waszej nowej ojczyźnie to radio i ta telewizja nie tylko pozwalają wam wspólnie się modlić, ale także sprowadzają wam tutaj kawałek polskiego nieba, przynoszą wam zapach polskiej ziemi, piękno i urok waszej pierwszej ojczyzny. Radio Maryja i Telewizja Trwam uczą nas poprawnego myślenia, promują wartości katolickie i narodowe" - mówił.
Bp Dec zwrócił uwagę, że "słowa nieprawdziwe, krzywdzące, są dla nas zawsze trucizną, zawsze nas ranią. Niestety, są one rozpowszechniane. W niektórych mediach publicznych coraz częściej mówi się już o męczennikach mediów. Media też bowiem potrafią kamienować i biczować, jak to mieliśmy niedawno przykład z linczowaniem księdza arcybiskupa Stanisława Wielgusa".
W uroczystej mszy świętej z okazji pielgrzymki uczestniczył o. Tadeusz Rydzyk.
ab, pap