Tajemnicza śmierć 10-letniej Sary. Dyrektorka szkoły zabrała głos
10 sierpnia, w jednym z domów w miejscowości Woking pod Londynem, odkryto ciało 10-letniej Sary, córki Polki i Pakistańczyka. Widoczne były na nim „liczne i rozległe obrażenia”, które „prawdopodobnie powstawały przez dłuży okres czasu”. Sekcja zwłok nie wyjaśniła jednak, co było przyczyną śmierci dziecka i konieczne było zlecenie kolejnych badań.
Tajemnicza śmierć 10-letniej Sary
Policja ustaliła, że kilka godzin wcześniej ojciec dziewczynki 41-letni Urfan Sharif uciekł do Pakistanu wraz z dwiema innymi osobami: swoim partnerem 29-letnim Beinashem Batoolem, oraz bratem 28-letnim Faisalem Malikiem, a także z pięciorgiem dzieci w wieku od roku do 13 lat.
Po wylądowaniu w Islamabadzie 41-latek zadzwonił pod numer alarmowy 999. BBC poinformowało, że w Jhelum w północnym Pendżabie szukają go dwa zespoły policyjne.
„Żywiołowa dziewczynka z najpiękniejszym uśmiechem”
Tragedia wstrząsnęła szkołą, do której uczęszczała Sara. – Była żywiołową, pewną siebie małą dziewczynką z najpiękniejszym uśmiechem. Miała pełno pomysłów i bardzo pasjonowała się rzeczami, w które wierzyła – powiedziała Jacquie Chambers, dyrektorka szkoły podstawowej St Mary's w Byfleetw rozmowie z BBC. Ujawniła też, że 10-latka była uczennicą piątej klasy.
– Będzie nam bardzo brakować Sary. Jako społeczność szkolna wszyscy jesteśmy głęboko dotknięci tą tragedią – podkreśliła Jacquie Chambers. – Nasze myśli, modlitwy i współczucie są z osobami dotkniętymi tą wstrząsającą wiadomością – dodała.
Ze względu na trwające śledztwo dyrektorka nie skomentowała żadnych informacji dotyczących okoliczności śmierci dziewczynki. Zapewniła jednak, że szkoła „w pełni wspiera agencje partnerskie w ich dochodzeniach”.
Dziecko było znane lokalnym władzom
Z kolei w niedzielę Rada Hrabstwa Surrey poinformowała, że przed śmiercią Sara była znana władzom. – Ze względu na dobro śledztwa, nie możemy na razie komentować tej sprawy – powiedział rzecznik władz, cytowany przez Sky News.
Zapewnił też, że przedstawiciele Rady „pracują niestrudzenie ze swoimi partnerami za granicą, by jak najszybciej zrozumieć tę sprawę i przekazać szczegółowe informacje opinii publicznej”.