Totalizator Sportowy pod lupą CBA. Agenci weszli do centrali w Warszawie
Z nieoficjalnych ustaleń TVN24 wynika, że działania CBA mają związek ze śledztwem, w którym weryfikowane są umowy państwowej spółki organizującej gry losowe z firmami doradczymi Adama Hofmana. Były rzecznik PiS porzucił w 2015 roku działalność polityczną i od tego czasu współtworzył spółkę prawa handlowego R4S zajmującą się usługami z zakresu public relations.
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński przekazał, że czynności prowadzone są na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Zabezpieczane są dokumenty do prowadzonego śledztwa.
CBA w Totalizatorze Sportowym. Jest komunikat spółki
Do doniesień Totalizator Sportowy odniósł się w komunikacie. „Totalizator Sportowy potwierdza, że w dniu 15 maja 2024 roku Spółka otrzymała postanowienie Prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o żądaniu wydania rzeczy (przeszukania). Żądanie dotyczy lat 2017-2021. Spółka w pełni współpracuje z funkcjonariuszami CBA realizującymi czynności w tym zakresie” – zapewniono.
Z końcem lutego 2024 roku Olgierd Cieślik, Magdalena Kopka-Wojciechowska i Rafał Łaski zostali usunięci z zarządu Totalizatora Sportowego. Na czele spółki zasiadł Stanisław Grabiec. Totalizator Sportowy organizuje gry losowe, m.in. pod markami Lotto, Mini Lotto, Multi Multi, Ekstra Pensja, Keno, Szybkie 600, Kaskada i Euro Jackpot, oraz jest właścicielem Total Casino – jedynego legalnego kasyna internetowego w Polsce. Ma ponad 26 tys. stacjonarnych punktów sprzedażowych, zarządza też siecią salonów gier na automatach poza kasynami gry.