"Radio Maryja stanowi rękojmię naszej wolności, nie pozwolimy by je obrażano"
Jak zaznaczył, wiara, odwaga i ofiarność ludzi pozwoliły, by Radio Maryja mogło wkrótce rozpocząć swoją działalność i służyć dziełu nowej ewangelizacji. "Treści płynące z tego radia ukształtowały wspólnotę pełną apostolskiego ducha, wspólnotę ofiarną, wierną, rozmodloną, przygotowaną i gotową przyjąć nie tylko zadania, ale też i upokorzenia i szykany, jakie ze strony przeciwników tej formy działalności Kościoła wtedy byli" - mówił.
"Trzeba nam się cieszyć, trzeba to dzieło rozwijać, wspomagać i chronić. Ono stanowi rękojmię naszej wolności, trzeba z nim być w dobrej i złej doli, nie pozwalać, by je dyskredytowano i obrażano, przyczyniać się do jego doskonalenia, aby było zawsze miejscem dialogu ze społeczeństwem, przestrzenią budowania dobra i przekazywania Bożej prawdy" - podkreślił bp Regmunt.
Apelował też o pomoc materialną i duchową dla powodzian w czasie, kiedy "temat powodzi przestał być atrakcyjny medialnie". Nawiązując do katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem podkreślał, że Polacy oczekują w tej sprawie wyczerpujących wyjaśnień, a cisnące się pytania nie mogą pozostać bez odpowiedzi. "Szukanie prawdy jest także drogą świadczenia miłości tym wszystkim, dla których ta tragedia jest wciąż żywa" - powiedział hierarcha.PAP, im