Brat Olejniczaka startuje z list SLD
Brat Cezary
Kandydatem do sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego jest były poseł, były szef struktur Sojuszu w tym województwie Krystian Łuczak. Do sejmiku łódzkiego startuje kandydat na prezydenta Łodzi, obecnie p.o. wiceprezydent tego miasta Dariusz Joński, była posłanka i była wiceminister zdrowia Ewa Kralkowska oraz Cezary Olejniczak, brat europosła SLD, kandydata na prezydenta Warszawy - Wojciecha Olejniczaka.
Szef Sojuszu w Krakowie Grzegorz Gondek otwiera jedną z list kandydatów do sejmiku woj. małopolskiego. Na Pomorzu do sejmiku wojewódzkiego startują m.in. była posłanka Małgorzata Ostrowska, kandydat Sojuszu na prezydenta Gdańska Krzysztof Andruszkiewicz i niedawno odwołany szef pomorskiego SLD, Jarosław Szczukowski. Ostrowska jest oskarżona o przyjęcie łapówki w tzw. aferze paliwowej. W tej sprawie toczy się proces przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Jest ponadto kandydatką na burmistrza Malborka.
Big Brother do Sejmiku
Na Śląsku kandydują m.in. wicemarszałek woj. śląskiego, były poseł Zbyszek Zaborowski i współprzewodnicząca Zielonych 2004 Małgorzata Tkacz-Janik. Były wojewoda Elbląski, były senator Władysław Mańkut jest jednym z kandydatów Sojuszu do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Do sejmiku w tym regionie startuje także uczestnik telewizyjnego reality show "Big Brother", były poseł SLD Sebastian Florek.
Kandydatami do sejmiku woj. wielkopolskiego są m.in. szef Unii Pracy Waldemar Witkowski i były minister budownictwa w rządzie PiS-Samoobrona-LPR, Andrzej Aumiller. Wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska wystartuje do sejmiku mazowieckiego. Na Mazowszu kandydują ponadto były wojewoda mazowiecki Leszek Mizieliński, wiceburmistrz warszawskiej dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, sekretarz Rady Mazowieckiej Sojuszu Krzysztof Gawkowski oraz obecny wiceprzewodniczący mazowieckiego sejmiku Marek Papuga.
W województwie zachodniopomorskim kandydują m.in. szef rady wojewódzkiej Sojuszu Dariusz Wieczorek i jej sekretarz Albin Majkowski. W województwie lubuskim do sejmiku startuje były poseł Alfred Owoc, który był zamieszany w Sejmie w historię głosowania "na cztery ręce". W marcu 2003 roku posłowie SLD Jan Chaładaj i Stanisław Jarmoliński głosowali za nieobecnych kolegów - Mieczysława Czerniawskiego i właśnie Owoca w sprawie wotum nieufności dla ministra infrastruktury Marka Pola. Przyznali się do tego, po czym wszyscy czterej zostali wykluczeni z klubu SLD. Obecnie Owoc jest rektorem Lubuskiej Wyższej Szkoły Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze.
zew, PAP